SECINĀJUMI
1. Latvijā ekonomiskā izaugsme novērojama jau tagad, tiesa tas notiek ļoti lēni, bet valsts atgūstās no krīzes.
2. IKP rādītāji ir maldinoši, jo tie norāda uz labu dzīves līmeni valsti, kaut gan realitātē tas attiecas tikai uz aptuveni 20% iedzīvotāju. Tas nav labs rādītājs.
3. Iespējams mākslīga IKP pacelšana ir ar mērķi ātrāk izpildīt Māstrihtas kritērijus, lai varētu ieviest eiro, kas priekš kādas noteiktas cilvēku kategorijas būtu ļoti izdevīgi.
4. Pēdējo divu gadu laikā bezdarba līmenim ir tendence samazināties, kas ir pozitīvi.
5. Viens no būtiskākajiem bezdarba cēloņiem ir izglītības trūkums, tās neatbilstība.
6. Latvijas ekonomiskā situācija ir cēlonis izglītības sliktajai kvalitātei, gandrīz katrā skolā ir iespējams nopirkt izglītību, tāpat arī darbus internetā, kā rezultātā zūd izglītības jēga.
7. Dzimstības līmenis Latvijā ir ļoti zems, pēdējo 12 gadu laikā tas ir krities par 16 000. Savukārt dabiskais pieaugums krities par 12 000.
8. Galvenie dzimstību ietekmējošie faktori Latvijā ir ģimenes plānošanas iespējas, ekonomiskā labklājība un sociālie uzskati.
9. Tipisks dzimstības pazemināšanās cēlonis Latvijā ir gados jaunāku cilvēku izbraukšana uz citām valstīm darba meklējumos, jo tur viņi arī nodibina ģimeni, nevis Latvijā.
10. Pēdējo gadu laikā pieaudzis spontāno abortu skaits, kas varētu būt arī globālu iemeslu dēļ.
11. Ģimenes valsts pabalsts Latvijā ir smieklīgi zems, kas vairāk atbiedē potenciālos jaunos vecākus nekā iedrošina radīt ģimeni.
…