Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:215522
 
Vērtējums:
Publicēts: 07.09.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 9 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

2. Pasaules kara beigās (1944 – 1945) Latviju atstāja apmēram 250 000 cilvēku. Trimdā devās lielākā daļa inteliģences – dažādu nozaru kultūras un mākslas darbinieki, zinātnieki, skolotāji, ārsti, inženieri, mācītāji. Dzimtenes atstāšanai bija vairāki iemesli: bailes no „Baigā gada” atkārtošanas, izsūtīšanas, spīdzināšanas, ziņas, ka 1941. g. bija sastādīti papildu deportējamo saraksti, vēlme paglābties mierīgākās vietās un atgriezties Latvijā pēc kara beigām, cerot, ka Padomju Savienība karā zaudēs. Latviešu kultūra turpināja attīstīties ārzemēs, jo Latvijā tā faktiski tika sagrauta. Mākslinieki Latvijā bija materiāli nodrošināti, bet ar stingri ierobežotu iespēju brīvi izteikties, savukārt tālumā esošie varēja brīvi attīstīt savu radošo domu, bet bija šķirti no savas dzimtās zemes un nereti bija atkarīgi no materiālajiem apstākļiem.
Kara beigās latviešu visvairāk bija Vācijā, ko tāpēc sāka saukt par „mazo Latviju”. Pārējie bēgļi apmetās Zviedrijā, Lielbritānijā, ASV, Kanādā un Austrālijā. Emigrantiem svarīgas bija sociālas problēmas, pašpārvaldes organizatoriskie jautājumi, nepieciešamība radīt materiālo bāzi kultūras darbam un uzturēt sakarus starp tautiešiem. Lai nepazaudētu savu identitāti, latvieši izveidoja dažādas organizācijas un apvienības: Pasaules brīvo latviešu apvienību (PBLA), Amerikas latviešu apvienību (ALA), Latviešu nacionālo apvienību Kanādā, Latviešu apvienību Austrālijā. Tika atjaunotas grāmatu izdevniecības, kas izdeva trimdas rakstnieku darbus.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1139035
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties