Mana kursa darba tēmu pamatoju ar to, ka man pašai savulaik ir nācies saskarties ar kustību ierobežojumiem trigera punktu dēļ, kā arī uzskatu, ka trigera punkti ir muskuļu sāpju cēlonis, kā sporta pasaules pārstāvju vidū, tā arī nesportistu vidū. Ļoti nozīmīgs ir cilvēka dzīves veids, darba vide, darba specifikas u.c. Trigera punkti mēdz būt arī problēmu cēlonis hroniskām galvas sāpēm, kad savilktie mezgli ir plecu joslas un kakla muskuļos. Lielākā problēma ir tā, ka mūsdienās cilvēki uzskata, ka jebkuras sāpes var ārstēt ar pretsāpju medikamentiem, taisnība, ka šie medikamenti nomāc slimības simptomus, taču neārstē pašu slimību. Lai izārstētu slimību, ir jāatrod tās cēlonis- sakne un jāārstē tieši šī sakne. Taču cilvēki nav informēti un tiem trūkst zināšanas par to, kas ir šo muskuļu sāpju cēlonis, kas jāveic sāpīgu trigera punktu gadījumā, kā arī kādas ir profilakses, lai izvairītos no šiem sāpīgajiem savilkumiem muskuļos.
Labā ziņa ir tā, ka savilkti muskuļi ir paša cilvēka kļūda, kā viņš izturas pret savu veselību un organismu, tāpēc arī viņš pats šo kļūdu var labot un veikt profilaktiskās metodes, lai laicīgi novērstu muskuļu savilkumu vēl pirms tas ir nodarījis lielākus draudus muskuļu un balsta sistēmai. Sliktā ziņa- mūsdienās cilvēki dzīvo pārāk lielā steigā un aizņemtībā, lai atvēlētu laiku savas veselības stiprināšanai un uzlabošanai, tādēļ par savu veselību sāk rūpēties tikai tad, kad kādu slimību dēļ, šajā gadījumā- trigera punktu, ir samazinājušās darba spējas un sāpes liek sevi manīt.
Darba mērķis: noskaidrot, kas ir trigera punkti, to rašanās iemeslus, kāda ir to profilakse un ārstēšana un iepazīstināt ar šo teoriju arī citus.
Darba veicamie uzdevumi :
1. izpētīt un definēt jēdzienu trigera punkti, uzzināt to rašanās iemeslus
2. uzzināt kādas ir trigera punktu profilakses un ārstēšanās metodes.
Lai veiktu uzdevumus izmantošu tādu pētīšanas metodi kā pieejamās literatūras izpēti.