1991.gadā Latvija atguva neatkarību. Bet valsts ceļš uz pilnīgu neatkarību bija sarežģīts, notikumiem un pārsteigumiem bagāts. Latviešu tautai daudzu gadu garumā bija nācies piedzīvot lielu postu. Zaudēti daudzi cilvēki, kuri nebija mierā ar iedibināto padomju kārtību, izkropļotas morālās un ētiskās vērtības. Daļa iedzīvotāju bija zaudējuši ticību tam, ka latvieši kādreiz varētu būt brīva un neatkarīga tauta, bet nebija maz arī tādu, kas ticēja valsts neatkarības atjaunošanai.
Atklāto diskusiju gaisotnē līdzīgi domājoši cilvēki Latvijā sāka sanākt kopā, lai dibinātu interešu aizstāvības grupas. Šīs grupas sākotnēji bija ļoti neformālas — tās nebija oficiāli reģistrētas, un, izņemot dibinātāju kodolu, dalībnieku sastāvs bija ļoti mainīgs. Šīs jaunās kustības ar laiku kļuva par politisku reformu dzinuļiem Latvijā un to pamatprincipi - latviešu kultūras saglabāšana un neatkarīgās, demokrātiskās Latvijas atjaunošana - par visas tautas kopīgām prasībām.
Darba mērķis:
Apkopot informāciju par aktivitātēm Liepājas pusē Trešās Atmodas laikā un uzzināt par organizācijām, kuras ļoti aktīvi darbojušās šajā laikā, iesaistot daudz cilvēku.
Darba uzdevums:
Izpētīt pieejamos materiālus, apkopot informāciju par katru no apvienībām un aprakstīt organizāciju galvenos mērķus un nozīmīgākās ar tām saistītās aktivitātes, ar kurām tās centās savas ieceres realizēt.
Pētījuma bāze:
Izmantota 1998. gadā izdotā grāmata „Atmiņas nākotnei” , kuru sastādījuši un kurā apvienojuši savas atmiņas, tā laika redzējumu bijušie LTF Liepājas nodaļas aktīvākie tautfrontieši. Izmantotas konkrētā laika publikācijas presē, piemēram, Liepājas laikraksts „Komunists” un vēlāka laika publikācijas atceres pasākumos un gadadienās no laikraksta „Kurzemes Vārds”, kur par pamatu ņemtas cilvēku atmiņas.…