Trauksme. Ar to mūsdienu steidzīgajā dzīves ritmā saskaras visi - gan lieli, gan mazi, gan jauni, gan veci. Pieaugušajiem trauksme ir darbā, sadzīvē, bet kā ir ar mūsdienu jauniešiem un skolēniem? Kur slēpjas viņu trauksmes cēloņi, kādas ir tā izpausmes? Tas ieinteresēja darba autores.
Nekas nestāv uz vietas, bet ir pastāvīgā pārmaiņu un pārvērtību procesā, visam ir jātiek līdzi, neko nedrīkst nokavēt, palaist garām – tādā stresā dzīvo skolēni, kuriem papildus vēl jātiek galā ar vecumposmu krīzēm, identitātes meklēšanu un veiksmīgu savstarpējo attiecību veidošanu. Šķiet trauksme ir neizbēgama.
Arvien vairāk medijos dzirdams, ka skolēni izdara pašnāvību, vēl sliktāk, viņi nogalina savus skolotājus un skolas biedrus, lieto narkotikas, neapmeklē skolu. Varbūt tieši trauksme skolā ir tam visam par iemeslu. Skolā trauksmi var izraisīt visdažādākie procesi. Tās var būt sliktas attiecības ar skolotājiem, klases biedriem, bailes no publiskas uzstāšanās, nespēja pašapliecināties. Tas būtiski ietekmē skolēnu dzīvi, tāpēc vēlamies izpētīt skolēnu trauksmi skolā.
Darba mērķis: izpētīt trauksmes līmeni Brocēnu vidusskolas skolēniem.
Hipotēze: 4.klašu skolēniem skolas trauksmes līmenis ir augstāks nekā 12.klašu skolēniem.
Darba uzdevumi:
1.izpētīt un analizēt literatūru par trauksmi un stresu;
2.veikt testēšanu;
3.noteikt trauksmes līmeni Brocēnu vidusskola skolēniem;
4.analizēt anketas, materiālu izpētes rezultātus un izdarīt secinājumus.
Darba metodes, lai sasniegtu rezultātus:
1.literatūras izpēte;
2.testēšana;
3.testa rezultātu analizēšana.
Darbs sastāv no ievada, teorētisko materiālu apraksta, pētnieciskās daļas, pielikumiem, secinājumiem, anotācijas, izmantoto uzziņas avotu saraksta.…