SAVLAICĪGI SAGĀDĀTI UN IZSŪTĪTI IELŪGUMI
Ielūgumus vajadzētu izsūtīt ar tādu aprēķinu, lai vismaz nedēļu iepriekš tie nonāktu pie viesiem. Tiem, kurus Jūs neielūdziet uz šīm viesībām, nosūtiet krāšņus un skaistus apsveikumus šajos svētkos. Vislabāk, ja tos Jūs paši būtu sagatavojuši. Tas apsveikumu saņēmējiem liksies daudz mīļāk!!!
MATERIĀLU IEGĀDĀŠANĀS UN ROTĀJUMI
EGLĪTE
Mūsdienās Ziemassvētku galvenais simbols ir eglīte ar svecītēm. Laukos pie īpaša rituāla pieder gājiens uz mežu pēc eglītes. Katrs zina, ka labaka ir Ziemassvētku eglīte ar bieziem, stingriem zariem, kupla, sulīgi zaļa. Parasti tāda izaug klajumā. Kad dziļie sniegi izbristi un eglīte atnesta mājās, jārīkojas, lai tā pārāk ātri nenobirtu. Te var līdzēt eglītes kāja, kurā iestiprināts trauks ar ūdeni. Kāju eglītei var pagatavot katrs iesācējs, kurš kaut reizi rokā turējis āmuru. Nepieciešamie materiālu: dēļi, naglas slīppapīrs, emaljas krāsa; darba rīki: sīkzobu zāģis, āmurs, urbis, knaibles, ota krāsošanai.
Darba gaita. Saliek krusteniski sagatavotos dēļus, tos sanaglo, vidū izurbj caurumu, noslīpē un nokrāso. Gatavs!
Lai gan Ziemassvētkus un Jaungadu grūti iedomāties bez eglītes mājās, atcerieties, ka tā aug 5-10 gadus, lai pāris nedēļas priecētus cilvbēkus. Ja nevēlaties skatīties uz skumjo, nobirušo pēcsvētku eglīti bez skujām, jau vasaras beigās var sagādāt mūžamzaļojošu svētku eglīti. Augustā to iestāda piemērotā traukā, pēc svētkiem izliek dārzā vai uz balkona ar lapām vai sausu kūdru pildītā kastē. Pavasarī eglīti ar visu podu var ierakt dārzā, kopt un laistīt, lai nākamajos Ziemassvētkos atkal ienestu istabā un noliktu goda vietā!
…