Kad bērns nācis pasaulē, svarīgi to apzināties, ka izmainīsies visi dzīves posmi, jāizprot un jāņem vērā, ka bērns ir vecāku audzinātājs un otrādi.
Šajā periodā ir jārada stabila ģimene, ar stabilu ģimenes pašapziņu, lai vienotu ģimeni pie pirmajām grūtībām, kad bērns nāk pasaulē jau ar savam prasībām. Svarīgi ir atrast un risināt savas problēmas, saredzēt traucējumus un noskaņoties to risināšanai. Svarīgs ir komunikāciju veids ģimenē, tās saskarsmes stila īpatnības: kā ģimenes locekļi apmainās ar informāciju, kā abi partneri prot pielāgoties viens otram, kā palīdzēt, lai atslogotu otru cilvēku no ikdienas rūpēm. Tās pamatā veidosies harmoniska ģimene, kurā veidosies, augs un smelsies pieredzi no saviem vecākiem mazulis, kurš nācis pasaulē.
Bērna nākšana pasaulē dažādās ģimenēs rada krīzes situāciju. Dažiem tēviem tas izraisa šoku. Arī tas ir atkarīgs, vai bērns iegūst un iemācās dzīvot starp cilvēkiem.
Mūsdienu ģimenēs audzināšanā vairāk tiek izmantota pārliecināšana un vecāku personīgais piemērs.
SECINĀJUMI
Veicot šo darbu, guvu lielu gandarījumu, bija interesanti uzzināt daudz ko jaunu par tēmu, ģimene. Uzzināju daudz informācijas, piemēram, ka dzīve ģimeņu attiecības ir dažāda.
Savācot vajadzīgos materiālus, īpašu problēmu nebija, bet interneta resursu nebija daudz, tāpēc nācās daudz ko rakstīt no grāmatām.
Uzskatu, ka mans darbs noder gan jauniešiem, gan arī vecākiem. Izlasot šo darbu, cilvēki vairāk aizdomāsies par ģimeni, ģimenes dzīvi.
…