Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:182603
 
Vērtējums:
Publicēts: 11.03.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Akadēmiskais
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Šādu tematu izvēlējos, jo mani interesē vēsture, īpaši Eiropas 20. gadsimta vēsture, kas saistīta ar PSRS, Vāciju, Lielbritāniju un šo valstu attiecībām. Šajā laikā norisinājās iepriekš nebijuši notikumi – salīdzinoši īsā laika posmā norisinājās divi postošākie kari pasaules vēsturē ar vēl nebijušu politisko sistēmu – totalitārisma izveidošanos, to sabrukums un saistītās pārmaiņas.

Savā darbā vēlos koncentrēties tikai uz diviem ievērojamākajiem totalitārajiem režīmiem – Hitlera un Staļina, jo tikai par šiem režīmiem vēsturnieki ir vienisprātis, ka tie bijuši īsteni totalitāri, par pārējiem līdzīgiem (Mao, Kastro, Pola Pota, Perona, Pinočeta uc.), vēl šodien notiek diskusijas par to kā tie iedalāmi un kā izskaidrojami.

Totalitārisma jēdziens ir samērā jauns, tas radies tikai 20. gadsimta 30. gados Itālijā, reizē ar fašisma rašanos, taču kā negatīvu terminu to sākts izmantot tikai pēc otrā pasaules kara, kad aptuveni kļuva skaidrs totalitāro režīmu izraisītā posta apmēri. Vēlāk 70. gados, sākoties ciešākai PSRS un ASV sadarbībai, kad izdevīgāk bija pagātni aizmirst parādījās pirmie centieni noklusēt šo režīmu darbības un noziegumus, reducēt totalitārismu tikai uz Staļina un vēlāk, tikai Hitlera politiku. Arī pašlaik principā nav īsti izdevīgi atzīt PSRS kā totalitāro režīmu, jo 2. pasaules kara laikā tā bija sabiedrotā cīņā pret nacismu, tādēļ totalitārisma pētniecība vēl nav notikusi ar ievērojamāko valstu varu īstu un pilnīgu atbalstu. Tieši tādēļ vēl aizvien šīs teorijas tiek attīstītas, izmainītas un pārveidotas, piem. pēdējos gados Krievijā, kur vērojami centieni reabilitēt padomju, arī Staļina politiku, dīvainiem argumentiem izskaidrojot viņa politiskos motīvus.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties