Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:656863
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 03.12.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 15 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Izplatītākās pārvadātās ķīmiskās vielas    4
  Ķīmisko vielu pārvadāšana    7
  Toksisko vielu pārvadāšana Baltijas jūrā    9
  Ķimikāliju ietekme uz dzīvajiem organismiem un ekosistēmu    10
  Secinājumi    11
  Izmantotā literatūra    12
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
Pasaulē tiek pārvadātas daudz dažādas toksiskās kravas, kuras atstāj diezgan lielu ietekmi uz apkārtējo vidi. Lai arī, pateicoties jaunām konvencijām un kuģu uzlabojumiem, kuģu katastrofu un ūdeni izplūdušo vielu daudzums samazinās, tik un tā tas ir pietiekoši liels, lai ļoti lielā mērā ietekmētu ekosistēmu un dzīvos organismus.
Naftas izplūšana ūdenī rada ļoti bīstamu piesārņojumu visai apkārtējai videi. Ūdenī dzīvojošajiem dzīvajiem organismiem trūkst gaiss un nafta bloķē saules staru nokļūšanu uz zemūdens augu valsts virszemes daļām, kas traucē augu attīstību. Nafta ļoti ātri izplešas , jo ūdens sevī sāk pamazam ietvert naftas pilienus un līdz ar to palielinās arī naftas segtā ūdens platība. Naftas noplūdes lielos apmēros var skart ļoti plašas teritorijas gan ūdenī, gan krasta teritorijā. Bieži vien no tā cieš putni, kas barojas piekrastē- viņu spalvas saķep ar naftu un putni iet boja lidot nespējas dēļ. Šādos gadījumos neapšaubāmi cietīs arī cilvēks, jo nafta var izraisīt ūdens kvalitātes un gaisa pasliktināšanos.
Ķimikāliju noplūšana tiek uzskatīta par visbīstamāko noplūdes veidu, jo bieži vien ķimikālijas ir grūti saskatāmas uz ūdens virsmas, atšķirībā no naftas produktiem. Ķimikālijas mēdz arī bieži vien ļoti ātri izplatīties vai arī atšķaidīties ar ūdeni, kas nodara vēl lielāku kaitējumu ekosistēmai. Ķimikāliju noplūde var būt arī kaitīga cilvēkiem. Piemēram, jau 30ml metanola var būt letāli cilvēkam.
Apskatot Baltijas jūru, secinājumi ir nenoliedzami – mums tā ir pēc iespējas vairāk jāaizsargā. Ņemot vērā tās lēno ūdens apmaiņu ar Ziemeļu jūru un lielo transporta plūsmu, tā ir kļuvusi par vienu no pārvadājumu ziņā intensīvākajām un piesārņotākajām jūrām, un iespējamo negadījumu skaits ar katru gadu krasi pieaug.
Kopsummā var teikt, ka, neskatoties uz dažādiem starptautiskajiem noteikumiem, kas nosaka gan kuģu, gan tā kravas drošību, pilnībā izslēgt dažādas noplūdes no kuģiem nav iespējams, un kuģu avārijas tik un tā notiks. Galvenais cilvēkiem ir meklēt jaunus līdzekļus kā attīrīt vidi no piesārņojuma un pēc iespējas mobilizētāk veikt šos attīrīšanas pasākumus.

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1318225
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties