Ievads
Uzņēmuma spēja sekmīgi darboties konkurējošā un mainīgā tirgū, nodrošinot patērētāju vēlmju realizāciju un paša uzņēmuma attīstību, ir tieši atkarīga no mārketinga darbību efektivitātes un to saites ar uzņēmuma kopējiem mērķiem. Lai sasniegtu uzņēmuma mērķus, ir nepieciešams kolektīvs darbs un darbinieku ieienteresētība. Lai darbinieki būtu pietiekami ieinteresēti, ir nepieciešams pareizi viņus motivēt.
Studiju darbā tika sīkāk apskatīts „T.N. Rozlainde” motivācijas sistēma, SVID analīze, veikta anketēšana un izstrādāts darbinieku motivācijas paaugstināšanas projekts. „T.N. Rozlainde” Mazumtirdzniecības Departamenta darbinieki tika aptaujāti un no aptaujas rezultātiem tika veikti secinājumi.
Lai veiktu šo darbu, bija nepieciešams savākt sīkāku informāciju par “T. N. Rozalinde” no vadošajiem darbiniekiem, Mazumtirdzniecības Departamenta, jo ar autora nelielo pieredzi šajā uzņēmumā, vēl nepietika, lai izstrādātu studiju darbu.
Studiju darba mērķis bija apskatīt „T.N. Rozalinde” darbinieku motivācijas patreizējo līmeni, izanalizēt stiprās – vājās puses, iespējas un draudus, lai uzņēmums ātrāk un kvalitatīvāk spētu sasniegt savus mērķus. Tā rezultātā izdarīt secinājumus un atklāt darbinieku motivācijas līmeņa paaugstināšanas iespējas, kā arī izstrādāt argumentētus priekšlikumus, kas saistīti ar uzņēmuma izaugsmes un pilnveidošanas iespējām.
Studiju darba izvirzītā mērķa sasniegšanai izvirzīti šādi uzdevumi:
• apskatīt mazumtirdzniecības nozari Latvijā, tās attīstību un tendences;
• apskatīt „T.N. Rozalinde” darbības raksturojumu un noteikt uzņēmuma mērķus;
• izstrādāt SVID analīzi - nosakot uzņēmuma potenciālās tirgus iespējas, draudus, stiprās un vājās puses;
• aptaujāt „T.N. Rozalinde” Mazumtirdzniecības departamenta darbiniekus, lai varētu izstrādāt darbinieku motivācijas līmeņa paaugstināšanas projektu.
Pētījuma teorētiskajā pamatojumā ir izmantotas Latvijas un ārvalstu mārketinga teorētiķu un praktiķu atziņas un ieteikumi motivācijas izpētē, pētījuma veikšanā un iegūto datu interpretācijā efektīva lēmuma pieņemšanai.
Par informācijas avotiem kalpo Latvijas Republikas likumi, Ministru Kabineta noteikumi, vispārējā un speciālā literatūra, valsts statistikas dati, periodiskie izdevumi, uzņēmuma nepublicētie materiāli, interneta resursi. Darbā lietotas shēmas, attēli, tabulas.
Studiju darbā darbinieku motivācijas līmeņa paaugstināšanas projekta ietvaros tika aptaujāti tikai Mazumtirdzniecības Departamenta darbinieki, jo nebija iespējams aptaujāt visus darbiniekus, jo uzņēmumā to ir ap 100.
…