Ievads
Daudzu uzņēmēju prātus nomoka jautājums, kādā veidā piesaistīt savai tirdzniecības markai vislielāko potenciālo pircēju un patērētāju uzmanību. Katrs no tiem izvēlas savu stratēģiju, kā pozicionēt to.
Šajā darbā darba autore piedāvā aplūkot to uzņēmumu piemērus, kuri izmanto tirdzniecības marku īpašības kā prioritāti pozicionējot un virzot to tirgū.
Ar produkta pozīcijas jēdzienu saprot vietu, ko produkts iekarojis tirgū un ko tam piešķīrusi atbilstošā klientu grupa, kura tiek uzskatīta par mērķa tirgus segmentu. Parasti produkta pozīcija raksturo, kādu vietu tas iekarojis patērētāja uztverē. Piemēram, produktu var uzskatīt par augstas kvalitātes preci vai tādu, kas ieguvusi uzticību, vai – gluži otrādi – zemas kvalitātes piemēru. Šo produkta pozīciju patērētāja uztverē nosaka klasifikācijas un iedalījuma process.
Patērētāji veido produkta pozīciju, balstoties uz tām iezīmēm, kas viņiem šķiet noderīgas. Līdz ar to mārketinga speciālistam pirmām kārtām ir jānoskaidro, kuras produkta īpašības patērētāju uztverē tiek uzskatītas par noderīgākajām.1…