Vieni no svarīgākajiem lēmumiem uzņēmējdarbībā ir lēmumi par investīcijām. Tie ietekmē uzņēmuma darbību vairāku gadu laikā, jo tiek piesaistīti naudas līdzekļi un tiek noteikta uzņēmuma attīstības stratēģija. Uzņēmējdarbības prakse bieži sastopamas situācijas, kad iespējams ieguldīt kapitālu vairākos alternatīvajos projektos, no kuriem jāizvēlas labākais. Investīciju variantu analīze ir sarežģīts process, kas iekļauj kapitāla piesaistīšanas nepieciešamības identificēšanu, rīcības politikas izstrādāšanu, ziņojumu sagatavošanu, līdzekļu sadali starp konkurējošiem projektiem. Lēmumi par lieliem ieguldījumiem (investīcijām) var būt lēmumi par jaunas fabrikas, jaunas ražošanas līnijas celtniecību, kāda cita uzņēmuma (darbības) uzpirkšanu vai jaunas, lielas iekārtas iegāde. Visiem lēmumiem kopējs ir tas, ka tiem nepieciešami kapitāla izdevumi pamatlīdzekļu iegādes brīdī ar noteikumu, ka ieguldītāji iegūs peļņu nākotnē.
Šādu lēmumu pieņemšanas nozīmīgums piesaistīja mūsu uzmanību un tieši tādēļ par sava referāta tēmu mēs izvēlējamies tēmu „Tīrais ienākums, tā izmantošana investīciju variantu izvēlē”. Mūsu referāta mērķis ir apzināt tīrā ienākuma un pareizu investīciju variantu izvēli uzņēmējdarbībā.
Mērķa sasniegšanai tika izvirzīti šādi uzdevumi:
Iepazīties ar vispārīgā un teorētiskā rakstura literatūras avotiem,
izprast tīrā ienākuma, investīciju un investīciju novērtēšanas metožu būtību;
apkopot un analizēt iegūto informāciju;
izteikt secinājumus.
Tīrais ienākums akcionāru objektivitātes ienākuma palielināšana, kuru rezultāti no kompānijas operācijām tiek uzkrāti ienākumu uzkrāšanas kontā. Tīrais ienākums, tā vienkāršākajā skaidrojumā, tiek mērīts no starpības starp ieņēmumiem un izdevumiem, kad ienākumi pārsniedz izdevumus:
Tīrais ienākums = Ieņēmumi – Izdevumi
Kad izdevumi pārsniedz ieņēmumus, notiek ienākumu zaudējums. [3., 158.]
Tīrais ienākums ir tas, kas paliek pāri uzņēmējdarbībā, no uzņēmuma ienākumiem atņemot visas izmaksas (proti, biznesa, procentu, nodokļu, objektu vērtības zaudēšana laika gaitā). [4]
Tīrais ienākums firmas kopējie ieņēmumi. Tīro ienākumu aprēķina no kopējās peļņas atņemot ar biznesu, iekārtu vērtības krišanās laikā, procentu maksājumu un nodokļu maksājumu saistītās izmaksas. Šī summa ir atrodama uzņēmumu oficiālajos ziņojumos kā peļņa, un tā ir svarīga mēraukla, pēc kuras tiek skatīts, cik ienesīgs ir attiecīgais uzņēmums noteiktā laika periodā. [5]…