Šis laikmets, kurā dzīvojam ir ļoti straujš, dinamisks, nemiera pilns un mainīgs. Nemitīgi notiek dažādas pārmaiņas politiskajā, ekonomiskajā un arī sociālajā sfērā.
Vērojama visatļautība, kas nereti tiek dēvēta par brīvību, TV pārraidēs, uz ielas, presē utt. tiek izceltas, apskatītas un analizētas dažādas dzīves tumšās puses, tieši vai netieši tiek popularizēta visatļautība attiecībās, attieksmē pret ģimeni, pret skolotājiem, pret citiem sabiedrību kopumā.
Šodien nākas dzirdēt atzinumus par to, ka būtu vērts atgriezties pie zaudētajām, fundamentālajām vērtībām. jāuzsver, ka zināšanas cilvēks var vākt un krāt visu mūžu, bet vērtību orientācijai jābūt izveidotai jau pirmsskolas vecumā, jo šis posms ir īpaši sensitīvs, lai radītu attieksmi pret sevi, citiem, pret lietu pasauli, pret dabu, darbu. Tas liek nopietni pievērsties mazo bērnu ētiskās vērtību orientācijas veidošanai.
Ētika. ( no grieķu val. – ēthos – tikums) Jau Senajā Grieķijā tika mēģināts izprast, kas ir ētika, bet līdz mūsdienām nav nonākusi neviena konkrēta formulējuma, kurā būtu pilnībā izteikts, kas ir ētika.
Ētika ir mācība par labo un ļauno, mācība par cilvēcības specifisko būtību. …