Es izvēlējos tematu “TIESU VARA LATVIJĀ”, tāpēc, ka šis temats atspoguļo pašu pamatu Latvijas tiesu sistēmai. Man, kā tiesību zinātņu fakultātes studentam un potenciālajam tiesnesim, advokātam, prokuroram vai vienkārši juristam tiesu sistēmas zināšanas ir vienkārši nepieciešamas, lai varētu pildīt savus pienākumus.
Šī tēma ir ļoti pateicīga tādā ziņā, ka ir ļoti plaša un šeit ir daudz par ko rakstīt.
Tiesu sistēma sastāv no daudzām sastāvdaļām un par katru ir plašs materiālu klāsts.
Šinī referātā es centīšos sniegt īsu ieskatu Latvijas tiesu sistēmā, apskatot katru tiesu sistēmas elementu
Šinī referātā izmantošu dažādus literatūras avotus, satversmi, kā arī Likumu” Par tiesu varu”. Es domāju, ka referāts būs diezgan vērtējošs, sevišķi jau mans tiesas varas vērtējums referāta beigās.
Referāta iztirzājumā aprakstīšu konkrēti par katru tiesu varas elementu.
“Tiesu vara Latvijā vēl tikai attīstās un veidojas un pilnveidojas1”
Tāpēc varbūt vajadzētu pieskarties arī tiesu sistēmas vēsturei Latvijas neatkarības laikā no 1918.-1940.gadam.
Uz ko tad balstās tiesu vara Latvijā?
Tiesu vara Latvijā līdzās likumdošanas un izpildvarai ir kārtības un likumības regulētājs Latvijas Republikā.
Pēc neatkarības deklarācijas pasludināšanas Latvijas Republikas galvenais uzdevums bija izveidot pašiem savu tiesu sistēmu, kura būtu neatkarīga no Maskavas diktāta un, kura varētu pildīt savu galveno” misiju- spriest” neatkarīgu, taisnīgu tiesu.
Un tā Latvijas Republikas Augstākā Padome 1992. gada 15. decembrī pieņēma likumu, kas regulē tiesu varu “Par tiesu varu” Šis likums regulē Latvijas tiesu un tiesnešu darbu, nosaka sociālās garantijas, iecelšanas un atlaišanas kartību.
Tiesu vara Latvijā balstās uz Satversmi, Advokatūras, Zemesgrāmatu, Notariāta, Prokuratūras un Satversmes tiesas likumu.…