Lielbritānijas tiesu sistēmai piemīt īpašības, kas atšķir to no citiem nacionālajiem tiesu sistēmam. Pirma īpašība ir tas, ka faktiski Lielbritānija nav kopējas tiesu sistēmas eiropiešu saprātnē. Anglijas tiesas ir drīzāk vairākas tiesu sistēmas, neka viena kopēja. Otra īpašība ir tiesu funkcionēšana un to jurisdikcija. Ta izpaužas civillietu lielākas daļas izskatīšanā nevis tiesās, bet pirmstiesu, alternatīvajās procedūrās un iestādes, tiesniešiem piedaloties.
Vēsturiski Lielbritānijas tiesu sistēma nav nekas cits, ka vairāk neka 900 gadu ilgstošas tiesu iestāžu evolucionālas attīstīšanas produkts. Attīstīšana, lielākā daļā notika haotiski un spontāni. Bieži tiesu sistēmas atsevišķas sastavdaļas tika reorganizētas, tāpēc nav brīnums, kā sakotnējas organizācijas vienotība un viengabalainība tika zaudētas.
Dažādas Lielbritānijas tiesas atrodas dažādā strukturāla un organizacionālā stāvoklī. Virs tiem nav vienota administratīva centra, kas spelētu tiesu valdības lomu, no kura nāktu norades un impulsi tiesu pārveidošanai un tiesniešu darbībai. Tādējādi, runāt par vienotību un visu angļu tiesu sistēmas loģisko kartību, būtu kļudaini.…