Manuprāt, nevienam nav noslēpums, ka Latvijas tiesu sistēmā nav vienlīdzības, jo kā jau citur pasaulē, arī mūsu valstī ir uzpērkami tiesneši, advokāti, prokurori u.c., tāpēc tautai nav īstas uzticības ne policijai, ne arī tiesai. Iedzīvotāju vidū pastāv viedoklis, ka nauda mūsu valstī izsaka visu, protams, to visu var apstrīdēt.
Ikvienas valsts rokās jāatrodas pietiekami ietekmīgiem līdzekļiem, lai ar to palīdzību būtu iespējams nodrošināt kārtību un sodīt , taču noteikumiem un procedūrām, ar kuru starpniecību valsts realizē savus likumus, jābūt skaidri izklāstītiem un izsmeļošiem, nevis slepeniem, patvaļīgiem vai atkarīgiem no valsts politikas iegribām.
Cilvēki mūsu valstī aizvien biežāk griežas pēc palīdzības tiesā un saskarsme ar tiesu no dienas dienā palielinās, jo tiesa ir tā pēdējā instance, kurai jāatrisina un jānodrošina likuma izpilde.
Mana darba mērķis ir dziļāk un izsmeļošāk iepazīties ar tiesu varu Latvijā un konkrēti par tiesneša iecelšanu un atbrīvošanu no amata. Mazliet gan es pieskaršos tēmai par prasībām, kuras izvirzītas tiesneša amata kandidātiem , bet bez tā nebūtu pilns priekšstats par Tiesneša profesiju kopumā.…