Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:402906
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.02.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  ievads    3
  tiesisks darījums    4
  darījuma dalibnieki    4
  tiesiska darījuma priekšmets    5
  gribas izteikums un īstums    6
  tiesiska darījuma sastāvdaļas    7
  darījuma veidi    8
  tiesiska darījuma rakstiska forma    9
  secinājumi    11
  izmantotā literatūta    12
Darba fragmentsAizvērt

Tiesiski darījumi ir raksturoti LR Civillikuma ceturtajā daļā Saistību tiesības. Civillikuma 1401.pantā ir definēts, ka saistību tiesības ir tādas tiesības, uz kuru pamata vienai personai – parādniekam – jāizdara par labu otrai – kreditoram – zināma darbība, kam ir mantiska vērtība.
Daudzos gadījumos saistības rodas slēdzot tiesisku darījumu. Tiesa gan, tās rodas tikai tiesiska darījuma rezultātā. Saistību tiesības var rasties gan no neatļautas darbības, gan arī pēc likuma (CL 1402.p). [1]
Darījums ir izplatītākais saistību tiesību rašanās pamats un arī mana darba uzdevums ir apskatīt tiesisku darījumu. Turpmāk tekstā rakstīšu tieši par to, kas raksturo tiesisku darījumu, kas ir tā dalībnieki, kā arī par to kādi ir tiesiska darījuma veidi.
Civillikuma 1403.pantā tiesisks darījums definēts kā atļautā kārtā izdarīta darbība tiesisku attiecību nodibināšanai vai izbeigšanai. Balstoties uz žurnālā “Likums un Tiesības” publicēto rakstu “Tiesisks darījums”, kura autors ir E. Kalniņš, šī darījuma definīcija nav atzīstama par precīzu, jo pirmkārt, vārds “darbība” ir saprotams plašākā nozīmē, t.i. ar to apzīmē arī rīcību. Otrkārt, šajā definīcijā nav izcelts gribas izteikums kā tiesiska gadījuma pamatelements (sk. CL 1427.p). Turklāt juridiskajā literatūrā ir atzīts, ka tiesiska darījuma jēdzienam nebūt nav nepieciešams, lai darbība, kas vērsta uz tiesisku attiecību nodibināšanu, pārgrozīšanu vai izbeigšanu, būtu atļauta (piemēram, darījuma, kas noslēgts viltus vai spaidu ietekmē ir apstrīdams tiesisks darījums; kamēr šāds darījums nav apstrīdēts, tas ir spēkā). [2]
Atsaucoties uz Civillikuma komentāriem šeit var papildināt, ka Civiltiesību teorijā un praksē ir pazīstami arī prettiesiski darījumi, kas formāli ir vērsti uz tiesisku attiecību dibināšanu , grozīšanu vai izbeigšanu, bet nedod šo rezultātu darījuma satura vai formas trūkuma dēļ. Šādus darījumus sauc par spēkā neesošiem darījumiem.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1115465
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties