Es izvēlējos tematu par tiesiskajiem darījumiem, jo man šis temats liekas ļoti būtisks mums visiem. Vismaz vienu reizi dzīvē mums nāksies vai ir jau nācies saskarties ar tiesiska darījuma slēgšanu.
Saskaņā ar Civillikuma 1402.pantu saistību tiesības rodas vai nu no tiesiska darījuma, vai no neatļautas darbības, vai arī pēc likuma. Tā kā daudzos gadījumos saistību rašanās ir saistāma ar tiesisku darījumu.
Es šo tēmu vērtēju, kā ļoti aktuālu, jo pareizi noslēgts tiesiskais darījums neradīs nekādas nesaskaņas. Taču, ja darījums būs noslēgts neatsaucoties uz likumu , tas var radīt mums nevajadzīgus sarežģījumus.
Savā darbā es izanalizēšu, kas ir tiesiskais darījums vispār, kas jāņem vērā slēdzot tiesisku darījumu. Kas ir tiesiska darījuma dalībnieki, kas ir tiesiska darījuma priekšmets, kā arī runāšu par gribas izteikumu un īstumu. Protams stāstīšu par tiesiska darījuma sastāvdaļām, kā arī par darījuma formu, konkrēti par tiesisku darījumu rakstisko formu.
Vairāk vai mazāk, taču par galveno avotu es izmantoju Civillikuma 4.daļu, Saistību tiesības, kā arī Saistību tiesības un komentāri. Izmantoju arī literārus avotus, piemēram, O. Joksts, “ Saistību tiesības saimnieciskos darījumos”.…