Kursa darba tēma ir ’’Tiesisko darījumu formas neievērošanas sekas.’’ Manuprāt, šī tēma ir samērā aktuāla šobrīd, jo arvien palielinās noslēgto darījumu skaits, bet ne īsti visi saprot darījuma galvenās sastāvdaļas, to nozīmi. Šī tēma tika izvēlēta tāpēc, ka cilvēki bieži vien nezin savas tiesības un pienākumus darījumu slēgšanā, tiek pieļautas kļūdas. Viņi nezin kāda tiesiska darījuma forma ir jāievēro, ka civillikumā ir regulētas sekas tiesiska darījuma formas neievērošanas gadījumā.
Darba mērķis ir izpētīt tiesisku darījumu formas un šo formu neievērošanas sekas. Lai attēlotu sava darba domu precīzi, ir jāizskaidro ne tikai sekas, kas izriet no darījuma formas neievērošanas, bet arī to, kas ir tiesisks darījums un to, kādas darījuma formas vispār ir pieļaujamas, kādas funkcijas tās pilda. Šajā darbā vispirms tika sniegta informācija par tiesisku darījumu, tā nozīmi, sastāvdaļām, jēdzienu. Tālāk tika šaurāk apskatītas darījumu iespējamās forma, kādas formas kādos gadījumos pieprasa likums, un visbeidzot tika aktualizēta tēma par formas neievērošanas sekām. Lai vieglāk izprast šīs sekas un regulējumu civillikumā, tika apskatīti vairāki Augstākās tiesas Senāta civillietu departamenta spriedumi, kas tieši attiecas uz darījuma formas neievērošanu. Apskatot papildus ne tikai teoriju, bet arī tiesu prasi, palielinās sapratne par civillikumā minēto pantu nozīmi.
Apskatot šo tēmu, mērķis ir dot cilvēkiem ieskatu par to, kas ir tiesisks darījums, kādas var būt tiesiska darījuma formas, kādas un cik smagas sekas var būt, ja kāda konkrēta forma netiek ievērota. Cilvēki bieži vien uzskata, ka darījums ir spēkā tikai noslēgts rakstiskā formā. Darba uzdevums ir parādīt, ka pastāv arī citi darījumu formu veidi. Tāpat jāparāda arī kā atšķiras dažādi noslēgtu darījumu formu neievērošanas sekas. Katram cilvēkam ir jāzina, kādas sekas viņam var draudēt par nepareizi noslēgtu darījumu.…