Bodēna ticība burvestībām.
Bodēns, līdzīg, kā vairums 16. gadsimta cilvēku ticēja velnam un sātana varai. Šī ticība padarīja viņa biogrāfiju sarežģītu. 19. gadsimta vēsturnieki uzskatīja, ka tāda māņticība meta ēnu uz Bodēna uzskatiem. Bodrilarts kritizēja Bodēna darbu „Demonomania” un uzrakstīja, ka „Absurdais fanātisms, smieklīgs un nepatīkams ir jāuzraksta uz katras šīs neveiksmīgās grāmatas lapaspuse malas” 12.
Tādas veltīgas rūpes un vēsturiskās jēgas trūkums uzskatāms par divām kļūdām starp citām, kuras kropļo Bodēna vēsturisko analīzi ar tiem, kuri vēlas viņu padarīt par vēlāku gadsimtu cilvēku, bet neļauj viņam būt par personību.
Nobeigums.
Referāta galvenais uzdevums ir jautājumu loka izpēte, kas saistās ar Ž.Bodēna tiesisko izpratni.
Žana Bodēna galvenā tiesību izpratnes īpatnība un problēma bija tā, ka viņš dabiskās tiesības mēģināja pamatot racionāli un uzskatīja, ka dabiskās tiesības pilnībā var realizēt tikai monarhijas ietvaros. Likumus var iedalīt dievišķajos likumos un dabas likumos, cilvēku tiesībās, valsts tiesību aktos, publiskās tiesībās un civiltiesībās. Ž.Bodēns īsumā apraksta un nosaka juridiskos jautājumus, tostarp: līgumus, noziegumus, īpašuma, pienākumus, pilnvaras, kompetence utt.
Autors uzskata, ka referāta mērķis ir sasniegts pilnībā.
…