Piemeklētajā tiesību normu kolīzijas piemērā par kriminālprocesa likuma 89. pantu, var secināt, ka šī tiesību normas kolīzija ir ļoti rets gadījums, kad viena likuma panti ir pretrunā viens ar otru! Panta 1. daļa norāda uz to, ka kriminālprocesā var piedalīties nepilngadīgā pārstāvis, kas nozīmē, ka personai ir tiesības piedalīties, bet tas nav obligāti. Savukārt, panta piektā daļa ir noformulēta tā, ka no tās ir saprotams, ka pārstāvja piedalīšanās ir obligāta, jo procesa virzītājam ir jāpieņem lēmums par pārstāvja piedalīšanos . [5]
Secinājumi
Tiesību sistēmas pamatelements ir tiesību norma, kas ir likuma panta daļa. Uz tiesību normām balstās normatīvie tiesību akti, kuri satur tiesību normu. Savukārt, pretrunā nonākušas divas tiesību normas (jau pastāvošās tiesību normas pretrunas ar jaunieviesto tiesību normu, vai tekstuālas kļūdas), kurām ir vienāds tiesiskais sastāvs, bet atsķirīgas tiesiskās sekas - sauc par tiesību normu kolīziju.
Darbā izpētījām un secinājām, ka tiesību kolīzijas veidojas tad, kad „satiekas” divas tiesību normas, kurām ir atšķirīgas tiesiskās sekas un arī to, ka kolīzija nozīmē konkurenci starp tiesību normām. Izpētījām, kā rīkojas gadījumos, ja konstatēta tiesību kolīzija – tas ir – piemēro to tiesību normu, kurai ir lielāks juridiskais spēks, vai arī tās pārinterpretējot.
…