Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:711461
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.11.2003.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Tiesību normas jēdziens, nozīme    4
  Tiesību normu klasifikācija un hierarhija Latvijas Republikā    5
  normatīvie tiesību akti    8
  Satversmes likumi    9
  likumi    11
  Ministru kabineta noteikumi ar likuma spēku    12
  Ministru kabineta noteikumi    13
  pašvaldību saistošie noteikumi    14
  Starptautiskās tiesību normas un to nozīme    15
  Nobeigums    17
  Izmantotā literatūra    18
Darba fragmentsAizvērt

IEVADS
Latvija ir ceļā uz valsti – valsti, kuras pamatus veido tiesiskums un sociālais taisnīgums. Valsti, kurā tiek garantētas sociālās, ekonomiskās un kultūras tiesības, kā arī politiskās brīvības, kuras atbilst vispāratzītām starptautiskām cilvēktiesību normām. Šī tiesiskas valsts pamatideja ir nostiprināta arī 1990.gada 04.maijā Deklarācijas “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” 8.punktā.
Cilvēka tiesības tiek realizētas ar starptautiskiem tiesību aktiem un katrā valstī pieņemtajiem iekšējiem tiesību aktiem, kas ietver cilvēka tiesību normas tiešā vai pastarpinātā veidā. Katras valsts sūtība un arī pienākums ir nodrošināt šajā valstī dzīvojošo cilvēku pamattiesības un pamatbrīvības, kuras formulētas tiesību veidā pašā valstī vai kuras izriet no starptautiskiem tiesību aktiem, kurus izstrādājušas vai kuriem pievienojušās konkrētās valstis.
Par cilvēktiesību īstenošanas mehānisma būtisku sastāvdaļu kalpo tiesību normas un tāpēc tiesību normu teorijai ir jāatbilst tiesiskas valsts pamatvērtībām un pamatprincipiem. Tai jābūt tādai, lai spētu efektīvi šīs cilvēktiesības nodrošināt.
Tiesiskas valsts principu realizācija ietver sevī ne tikai formālu likumību, bet arī taisnīgumu. No šīs atziņas izriet, ka tiesībām piemīt divas puses – likumiskā (formālā) puse un tiesiskā (saturiskā) puse. Tiesiska valsts raksturojas ar šo vērtību apvienošanu. Likumam ir jābūt tiesiskam. Ja tiek respektēta tikai viena no minētām vērtībām, tad var tikt apgrūtināta tiesību realizācija vai arī var tikt provacēta likuma izmantošana nehumāniem mērķiem.
Tiesiskā valstī jābūt augstai un stabilai tiesiskai kārtībai: tiesību normu savstarpējai saskaņotībai; likuma prioritātei pār visu varas institūciju un amatpersonu padotību likuma priekšā; valsts un pilsoņu savstarpējai atbildībai; personu likumisko tiesību un brīvību garantētību.
Savā darbā es apskatīšu tiesību nomu jēdzienu, nozīmi, tiesību normu klasifikāciju un hierarhiju Latvijas Republikā, kā arī mēģināšu īsumā raksturot starptautisko tiesību normu vietu Latvijas Republikas tiesību normu sistēmā.


Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1112593
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties