SECINĀJUMI
Anglosakšu tiesību loks galvenajos aspektos ir saglabājis savu pirmatnējo, tradicionālo formu gan tiesību avotu, gan struktūras ziņā, kas tiek skaidrots ar kodifikācijas ēras mazāku ietekmi Anglijā nekā kontinentā.
Anglosakšu tiesību lokā tiesnešu nolēmumiem ir statūtu (likuma) spēks.
Apvienotajā Karalistē statūtu loma ir atkarīga no to satura, nevis no ranga tiesību aktu hierarhijā.
Briti ir centušies veikt rakstīto tiesību aktu kodifikāciju, taču jāatzīst, ka līdz šim mēģinājumi uzsākt kādas tiesību nozares kodifikāciju allaž ir beigušies neveiksmīgi.
Cilvēktiesību idejas sākotne nav meklējama konkrētos dokumentos, bet drīzāk gan filozofu traktātos, tādējādi cilvēktiesību vēsturi veido atsevišķas idejas, kas vēlāk tika iestrādātas arī konkrētās valstu deklarācijās.
Gadsimtu gaitā veidojās, piemēram, Rietumu kultūras tradīcija, kura kā svarīgāko ietvēra: regulatīvo spēku – morāli, spēku saturošo reliģiju un piespiešanas spēku – tiesības (īpaši tiesību sargājošo institūciju aspektā).
Tiesu precedenti ir stabils un iesakņojies Apvienotās Karalistes tiesību avots, kas atšķirībā, piemēram, no Francijas tiesībās zināmā principa autorités de fait and not autorités de fait (franču val. – kādreiz var tikt un kādreiz var netikt atzīts) civiltiesību sfērā tiek uzskatīts par nozīmīgāku avotu nekā rakstītās tiesību normas.
…