Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:992499
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.12.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Termiņš “ tiesību avots” jau tika pielietots XIX gadsimtā, kaut tā izcelsmi var saistīt ar daudz senākiem laikiem. Pirmoreiz šo terminu sācis lietot viens no romiešu vēsturniekiem Tits Līvijs , nosaucot XII tabulu likumu par fons omnis publici et privatique iuris ( avotu visām publiskajām un privātajām tiesībām).
Diezgan bieži tiek atzīmēts, ka termins ”tiesību avots” nav īpaši sekmīgs un tā vietā tiesību teorētiķi piedāvā lietot terminu –“ tiesību forma”, bet pēc manām domām, termins” tiesību avoti” ir daudz saprotamāks un jau dzīvē vairāk izmantots nekā termins “ tiesību forma”. Tāpēc, turpmāk savā darbā izmantošu tieši šo terminu.
No juridiskā viedokļa ar tiesību avotu saprot, galvenokārt, tiesību formu no kuras tiek iegūta informācija par uzvedības noteikumiem. Par tiesību avotu tiek uzskatītas tās formas, kuras kalpo par tiesību normas nostiprināšanas un izpausmes veidu.
Tā ir forma, kurā izteikts priekšstats jeb uzvedības noteikums iegūst tiesību normas nozīmi. Tā ir forma, kura sociālo normu apvelta ar juridisko spēku.
Tiesību avoti pilda ļoti svarīgu funkciju – kalpo par pamatu juridisko lietu izlemšanai, lai panāktu taisnīgu lēmumu pieņemšanu.
Tiesību avotu izpratni ietekmē sabiedrībā valdošie filozofiskie, ētiskie, politiskie uzskati.
Līdz inkorporācijai PSRS sastāvā Latvijā tiesību avotu teorija attīstījās paralēli ar citu Eiropas valstu tiesību doktrīnām.
Padomju tiesību izpratnes raksturīgākā pazīme bija nevis “ normatīvisms”, bet gan valsts kā tiesību radītājas lomas hipertrofija. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties