Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:412700
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 03.01.2019.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 17 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2016. - 2020. g.
Darba fragmentsAizvērt

Kopsavilkums
Tiesības uz taisnīgu tiesu ir vienas no svarīgākajām cilvēka pamttiesībām, jo tas ir tas pamats, kas nodrošina personai iespējas izmantot citas savas tiesības un nepieciešamības gadījumā aizstāvēt tās.
Taisnīgas tiesas jēdziens sevī ietver ne tikai tiesu kā institūciju, kurā notiek lietas iztiesāšana, bet arī pašu procesu, kādā veidā šīs tiesības tiek realizētas praksē.
Normatīvais regulējums var būt ideāls, tomēr bez precīzas, kvalitatīvas un profesionālas tiesību normu interpretācijas, piemērošanas, normatīvo aktu pienesums taisnīgas tiesas nodrošināšanā ir nepietiekams. Šajā sakarā ir ļoti būtiska loma tiesību normu piemērotāju profesionālās kvalifikācijas līmenim. Tiesnesim, kam ir pilnvaras izšķirt strīdus starp tiesvedībā iesaistītajām pusēm, ir svarīgi prast interpretēt tiesību normas, izvairoties no formālas pieejas. Tiesnesim ir arī jāpārzin Latvijai saistošie starptautiskie cilvēktiesību akti, jāpārzin Eiropas Cilvēktiesību tiesas judikatūra un jāpielieto praksē šīs zināšanas, atsaucoties uz to savos nolēmumos.
Taisnīgas tiesas gala rezultāts ir taisnīgs spriedums. Taisnīgs spriedums ir spriedums, kas ir pieņemts tiesiski pamatotā tiesas procesā, objektīvi un vienlīdzīgi vērtējot visas tiesvedībā iesaistītās puses, sniedzot visām tiesvedībā iesaistītajām pusēm iespēju aizstāvēt savas intereses normatīvos aktos noteiktajā kārtībā.
Latvijas Repbulikas Satversmes 92.pantā ietvertās tiesības uz taisnīgu tiesu sasaucas ar virkni starptautisko tiesību aktu, kurus arī Latvijai ir jāņem vērā. Satversmes tiesa, izsakot savu viedokli jautājumā par tiem gadījumiem, kad rodas šaubas par Satversmē ietverto cilvēktiesību normu saturu, norādīja, ka šādās situācijās ir jāveic tiesību normas interpretācija atbilstoši starptautisko cilvēktiesību normām, kā arī tiek ņemta vērā Eiropas Cilvēktiesību tiesas judikatūra.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties