Ievads
Reklāma ir viena no cilvēka ikdienas neatņemamām sastāvdaļām tā ir visur – uz ielas, transportā, darbā un mājās. Reklāma ir viens no veidiem kā palielināt pārdošanas rezultātus, tā ātrā laikā aptver lielu sabiedrības daļu, taču ne vienmēr aptvertā sabiedrības daļa ir uzņēmuma potenciālie klienti, vēl pie tam reklāmu TV, radio vai internetā nevar atļauties visi uzņēmumi, salīdzinoši ar tiešo pārdošanu reklāma ir ļoti dārga, tādēļ šajos nestabilajos apstākļos tiešā pārdošana ir veiksmīgs veids kā piesaistīt jaunus klientus. Ar tiešās pārdošanas palīdzību ir iespējams apzināt uzņēmuma esošo un potenciālo mērķauditoriju. Tiešais kontakts ar klientu nodrošina uzņēmumam iespēju noskaidrot, ko vajadzētu vai tieši pretēji nevajadzētu mainīt piedāvājumā. Izmantojot tiešo pārdošanu, nav jāveic papildu pētījumi vai anketēšana, lai noskaidrotu klientu vēlmes, ātri var veikt uzlabojumus piedāvājumā, tādā veidā nezaudējot klientus.
Personīgais kontakts, ko dod prezentāciju un degustāciju pasākumi ir nozīmīgs mārketinga ierocis, kas lielā mērā ietekmē biznesu. Kontaktu nodibināšana un attiecību uzturēšana ir svarīgs faktors uzņēmuma pastāvēšanā un spējai konkurēt tirgū. Jebkurš klients novērtē personīgu pieeju. Likt klientam justies īpašam- tas ir viens no tiešās pārdošanas pamatnosacījumiem.
Autores darba mērķis ir apkopot teorētisko materiālu un veikt izpēti par tiešās pārdošanas ietekmi uz produkta virzību tirgū. Izvirzītie darba uzdevumi ir izpētīt teorētiskās nostādnes par tiešo pārdošanu kā integrētās mārketinga komunikācijas sastāvdaļu, veikt pētījumu par tiešās pārdošanas izmantošanu. Analizēt un izvērtēt pētījuma rezultātus un beigās izstrādāt secinājumus un priekšlikumus.
…