Reklamētājs-profesionālis vienmēr un visur cenšas paaugstināt reklāmas efektivitāti. (Šeit un tālāk tekstā ar vārdu efektivitāte jāsaprot nevis reklāmas iespējas saņemt konkursa balvu, bet IESPĒJAS VAIRĀK PĀRDOT). Šajā cīņā tiek izmantoti burtiski visi pieejamie līdzekļi. Lai cik niecīgs arī neliktos to efekts – reklāma “sarunājas” ar simtiem tūkstošiem un pat ar miljoniem. Tātad, tās efektivitātes paaugstināšana pat par 1% dod klientam ievērojamu izdevīgumu. Līdzeklis, par kuru būs runa, var dot ļoti ievērojamu labumu, vēl vairāk, neprasme vai nevēlēšanās to izmantot var pārvērst kampaņu par lieku reklāmdevēja līdzekļu tērēšanu.
Tiešais mārketings gūst arvien lielāku popularitāti daudzās pasaules valstīs, un arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta tā daudzveidīgajām iespējām un tehnoloģijām.
Patērētājs mūsdienās ir izvēlīgs un prasīgs. Tieši tādēļ mārketinga pasākumi patlaban ir jebkura biznesa neatņemama sastāvdaļa. Bez tiem nav iespējams veiksmīgi pārdot, tātad arī labi nopelnīt. To ir sapratuši, un par patērētāju piesaistīšanu aktīvi cīnās visi pasaules uzņēmumi – no vismazākā līdz pat gigantam. Sacīkstēs par patērētāja interešu un kabatas piesaistīšanu tiek izmantoti visdažādākie līdzekļi.
Aizejot XX gadsimts ir paguvis sadalīt prioritātes patērētāja uzskatu ietekmēšanas metodēs. Priekšplānā ir izvirzījušās jaunas komunikāciju tehnoloģijas, kas pārdod efektīvi. Viena no šādām tehnoloģijām ir tiešais mārketings. Tiešais mārketings pasaulē ir plaši izplatīts, tomēr Latvijā to precīzi noformulēt spēj vienīgi speciālisti. Tajā pašā laikā daudzi uzņēmēji, nemaz nenojaušot, to aktīvi izmanto.
Latvijā tiešais mārketings tiek izmantots diezgan plaši. Pie mums ir plaši izplatīta tirdzniecība ar katalogu starpniecību, darbojas dažādi telemārketinga dienesti un kompānijas, kas nodarbojas ar tirdzniecību pa pastu. Patlaban vislielākais pieprasījums ir darbam ar tiešo patērētāju, taču sāk parādīties interese par virzienu business-to-business. Šis tirgus mērķtiecīgi palielinās. Pašlaik Latvijā vēl nav izkristalizējusies tiešā mārketinga būtība un netiek pilnība izmantotas tā iespējas. Bieži kompānijām ir kļūdains uzskats, ka tā ir tikai iespēja informēt cilvēkus par atlaidēm. Tiešais mārketings pagaidām netiek uztverts kā komunikācija, kas ļauj panākt pircēja pastāvīgu lojalitāti, lojālo pircēju ļauj padarīt par pastāvīgo pircēju un pilnībā pārvaldīt viņa reakciju. Latvijā tiešais mārketings pārsvarā tiek uztverts kā avīzei vai žurnālam līdzīgs izdevums, kas paredzēts izplatīšanai bez noteikta adresāta, retāk – kā vēstules vai TV veikals rīta raidījumu blokā un attālinātās tirdzniecības bezmaksas katalogi. …