Secinājumi un priekšlikumi
Secinājumi (I)
Ja personai pieder īpašumi un vērtīgas mantas, kuras ir nepieciešams nodot kādam mantojumā, tad laicīgi ir jāsastāda testaments, nevis ārkārtēju apstākļu iespaidā tas jāsastāda. Ja pats mantojuma atstājējs vēlas, lai īstenojas viņa pēdējās gribas rīkojums, nepieciešams interesēties par testamenta sastādīšanas veidiem un noteikumiem, lai tas stātos spēkā un neatlikt to visu uz pēdējo brīdi, kad to ārkārtēju apstākļu dēļ nav iespējams sastādīt.
Priekšlikumi (I)
Autore atbalsta Latvijas Republikas Civillikuma otrās daļas trešās nodaļas piektās apakšnodaļas III nodaļas “Privilēģēto testamentu” izslēgšanu no Civillikuma.
Secinājumi (II)
Persona pēc savas brīvas gribas var izvēlēties, vai sastādīt testamentu publiski, vai privāti. Autore nepiekristu tam, ka ir nepieciešams izslēgt privāto testamentu formu, saglabājot tikai publisko testamentu pēdējās gribas rīkojumu. Viena no būtiskākajām privāto testamentu problēmām ir tā, ka mantojuma atstājējs nav informēts, kā pareizi ir jāsastāda testaments.
Priekšlikumi (II)
Ja persona vēlas sastādīt testamentu privāti, tad autore iesaka Civillikuma otrās daļas trešās nodaļas piektās apakšnodaļas II nodaļas “Privāto testamentu” nodaļu papildināt ar pantiem, kuros iekļautas normas un noteikumi, kā pareizi sastādīt testamentu privāti un kam noteikti ir jābūt iekļautam privāti sastādītā testamentā. Šo noteikumu mērķis ir panākt tādu testamenta formas regulējumu, lai testamenta taisīšanas process būtu raits, ērts testatoram, kā arī lai tiktu sasniegti testatora mērķi un testaments stātos spēkā.
…