Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:288931
 
Vērtējums:
Publicēts: 22.12.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 20. gs. (1900. - 1999. g.)
2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    1
  TERORISMA JĒDZIENS UN BŪTĪBA    2
  TERORISMS LATVIJĀ    4
  TERORISMA DRAUDI NĀKOTNĒ    9
  SECINĀJUMI    10
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    11
Darba fragmentsAizvērt

IEVADS
Viens no aktuālākajiem drošības apdraudējumiem ir terorisma izplatība visā pasaulē. Augstas kvalitātes ieroču un munīcijas pieejamība, sakaru līdzekļu attīstība, masu informācijas līdzekļu milzīgā ietekme – tas viss ir radījis apstākļus nebijušam terorisma vilnim pēdējos 30 gados, kurā ne tikai tiek bojātas ēkas, transporta un sakaru sistēmas, bet arī iet bojā cilvēki. Mēs dzīvojam terorisma laikmetā, un jaunākās ziņas ik dienu vēsta par kārtējiem teroristu veiktajiem vardarbības aktiem visdažādākajās pasaules malās.
Agrāk mēs domājām, ka esam drošībā, jo PSRS oficiālā politika postulēja, ka te nepastāv ne organizētā noziedzība, ne terorisms. Taču šobrīd ikviens nākamais terora akts var tikt vērsts pret ikvienu no mums vai mūsu radiniekiem, jo dzīvojam brīvā telpā, esam Eiropas Savienībā, NATO, iestājamies par ASV karā ar Irāku un esam to valstu sarakstā, kura var gaidīt kādu bumbas sprādzienu tepat Latvijā.
Šajā referātā es apskatīšu terorisma definīciju, terorisma veidus, teroristu uzbrukumus un draudus gan pasaulē, gan Latvijā, kā arī iespējamos draudus nākotnē konkrēti Latvijā.


TERORISMA JĒDZIENS UN BŪTĪBA

Terorisms visā pasaulē sasaucas ar politiku, jo veicot terora aktus, tiek izvirzīti ideoloģiski vai politiski mērķi, bieži vien abi reizē. Nereti terorismu interpretē dažādas tautas dažādi. Praktiski par teroristiem var uzskatīt visus, kuri kaut ko (kādu iestādi , piemēram, skolu) ieņēmuši, saņēmuši ķīlniekus un kaut ko pieprasa no kādas valsts valdības, taču tikpat labi tos var saukt par brīvības meklētājiem un savas taisnība meklētājiem. Tā , piemēram, pat 1991. gadā Baltijas valstīs dzīvojošie dažās tautās uztverti kā teroristi, taču mūsu uztverē tie ir varoņi, kas sacēlās par mūsu valstu neatkarību un brīvību. Tātad šeit mēs nonākam pie secinājuma, ka terorisms un teroristi , kā daudzas citas lietas, ir subjektīvi un vērtējami katrā konkrētajā situācijā individuāli.
Kā tad īsti būtu definējams terorisms?

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties