Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:180749
 
Vērtējums:
Publicēts: 03.01.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    5
1.nodaļa.  Terorisms    6
1.1.  Terorisma jēdziens un veidi    6
1.2.  Terorisma metodes    10
1.3.  Terorisma motivācijas faktori    11
1.4.  Cīņa pret terorismu    11
2.nodaļa.  Sabiedriskās nekārtības    13
2.1.  Sabiedriskās nekārtības un tās veidi    13
2.1.  Sabiedriskās nekārtības ievēsti sodi un to veidi    13
  Secinājumi    15
  Literatūras saraksts    17
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
Izpētot visu piedāvātu informāciju par pasaules terorismu un Latvijas sabiedrības nekārtības, mēs izdarījām šādus secinājumus:
Sabiedrības radikalizācija kā terorismam labvēlīga augsne, globālais tīmeklis kā mācību lauks, iedvesmošanas un pašrekrutēšanās – šādas atziņas starptautiskajai sabiedrībai ir jaunas. Droši vien vēl paies laiks, lai pie tām pierastu un tās pieņemtu, un tikai tad sāksies risinājumu meklējumi, kā to pierāda Eiropas Savienības un ANO vīziju analīze. Ja Eiropas Savienība ir modernizējusi savu pieeju, tad uz praktiskiem soļiem tomēr vēl būs jāgaida, savukārt ANO pagaidām vēl nav izkļuvusi no vecajām paradigmām. Vienotas starptautiskas izpratnes par terorisma iemesliem un īpašībām veidošana ir nepieciešama veiksmīgas starp institucionālas sadarbības veidošanai starp drošības institūcijām pasaulē, kas pagaidām terorisma apkarošanas jomā ir vāja, nestrukturēta un nešķiet būtiski attīstīta vidējam termiņam.
Starptautiskā kontekstā ir vērojami vairāki jauni soļi, mēģinot atbildēt uz mainīgajiem starptautiskā terorisma draudiem. Starptautiskā sabiedrība, kaut arī joprojām vairāk pieturoties pie reaktīvas, nevis proaktīvas stratēģijas, pretterorisma aktivitātēs sākusi pāreju uz preventīvo pieeju, un tas ir pirmais būtiskais solis. Pagaidām gan starptautiskās organizācijas fokusējas uz aktīvo terorisma apkarošanas fāzi, bet darbs ar terorisma pamata iemesliem prasa pavisam citas metodes, kapacitāti un valstu politisko atbalstu. Preventīvās fāzes iedarbināšana un darbs ar pamata iemesliem ir svarīgs arī tāpēc, ka līdz šim būtisks šķērslis pretterorisma aktivitātēm ir bijis terorisma definīcijas trūkums. Uzmanot sabiedrības radikalizācijas procesus, starptautiskā sabiedrība sevi attālina arī no problēmām ar dažādu definīciju, interpretāciju pielietošanu reālajā politikā, tajā pašā laikā neatbrīvojot sevi no pienākuma vienoties par mūsdienu terorisma darbību un iemesliem.
Otrs būtiskais solis ir sabiedrības radikalizācijas kā terorismam labvēlīgas augsnes izgaismošana un risinājumu meklēšana. Gaidot turpmākos starptautisko organizāciju soļus, tomēr jau šobrīd paredzams, ka sabiedrības radikalizācijas risinājumu rašanu būtiski apgrūtinās fakts, ka radikalizācija rodas, veidojas un izplatās ļoti dažādās sabiedrībās. Tā, piemēram, problēmas pastāv gan multikulturālajā Lielbritānijā, gan relatīvi mono kulturālajā Francijā.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties