SECINĀJUMI
Termogrāfija un pirometrija pēc būtības ir līdzīgas objekta temperatūras mērīšanas tehnoloģijas, tomēr to pielietošanas jomās ir krietni atšķirīgas.
Termogrāfijas galvenās pielietojumu jomas ir būvniecība un medicīna, kur mērījumu produkts ir datu vizualizācija. Termogrāfijas speciālisti, balstoties uz mērījumu attēla spriež par kontroles objekta kvalitāti, vai novirzēm no tās. Ar termogrāfijas metodi var noteikt ēkas sistēmu funkcionēšanas pareizību, un trūkumus, kā arī ir redzamas ēku cauruļvadu sistēmas un to konfigurācijas, termisko tiltu funkcionēšanas pareizība, logu, durvju un sienu termiskā stabilitāte, kā arī var noteikt siltuma zudumu un pārpalikumu zonās, lai izveidotu plānu kā tos novērst. Tātad, termogrāfijas metode palīdz padarīt būvkonstrukcijas un ēkas vairāk energoefektīvas.
Pirometrijas temperatūras mērījumu metode pielietojās jebkuru materiālu un konstrukciju temperatūras noteikšanai. Ar šīs metodes palīdzību kontrolē mehānismus, kuru darba temperatūras svārstības ir ļoti svarīgas un nedrīkst pārsniegt noteiktas vērtības.
Gan termogrāfija, gan pirometrija ir neinvazīvas, jeb nesagraujošās kontroles metodes, kas padara mērījumus vieglākus neprofesionāļiem. Mūsdienu termogrāfijas un pirometrijas aparātu precizitāte ir liela un temperatūras mērījumu diapazons ir plašs (temperatūrās no -50C lidz 2400C mērījumu kļūda sastāda ar 1 – 1,5%).
…