SECINĀJUMI
Izpildot pirmo etapu, tika konstatēts, ka reģionam ir jāpāriet no tiešās pārvadājumu sistēmas uz terminālu sistēmu, ko parāda sekojoši dati:
• Terminālu sistēmas ieviešanai reģionā vajadzētu sekmēt ritošā sastāva izstrādes palielināšanos pa 2,9 reizes.
• Terminālu sistēmas ieviešana reģionā samazinās pārvadājuma pieteikuma izpildīšanas laiku, ņemot vērā laiku kravas partijas uzkrāšanai pie klienta, kas ir vienāds ar ΔT = 1.6 h
• Vadītāja maiņas vidējais ilgums, ieviešot reģionā terminālu sistēmu, samazināsies 2,9 reizes.
• Darba ražīgums sistēmā, t.i., viena darbinieka izstrāde, ieviešot reģiona terminālu tehnoloģiju, palielināsies par 86%.
• Transporta darba vienības pašizmaksas izmaiņas, pārejot uz terminālu sistēmu būs 0,350 no transporta darba vienības pašizmaksas, organizējot pārvadājumus pēc tiešās tehnoloģijas.
Bieži vien konteineru terminālam ir nepieciešams palielināt caurlaides spēju, nepalielinot konteineru glabāšanas laukumu. Caurlaides spēju var palielināt, samazinot laiku, ko konteiners pavada terminālā. Ja konteiners pavada 4 dienas terminālā (pēc kā ir projektēts termināla laukums), tad konteineru laukuma ietilpība ir 8483 konteineru vietas. Kā redzam, samazinot dienu skaitu no 4 uz 2 dienām, papildus iegūstam 4242 konteineru vietas, tādējādi jaunā konteineru laukuma ietilpība ir 12725 konteineru vietas.
Projektējot termināla laukumu, ir nepieciešams ņemt vērā izmantotā iekrāvēja - celtņa gabarītizmērus, lai noteiktu eju platumu starp konteineru grēdām. Tā kā termināla izmantoju RTG celtni Liebherr 7/5/4 WS, tad ejas platums tika noteikts 12m starp krautnēm (ieskaitot 1,5m attālumu starp celtņiem), lai celtņi bez grūtībām varētu pārvietoties un viens otram netraucējot nodrošināt efektīvāko autovilcēju apkalpošanu.
…