Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:972329
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Vēsturisks ieskats teritoriālo ūdeņu reglamentācijā    4
  Teritoriālās jūras tiesiskais statuss    5
  Mierīgā caurbraukšana teritoriālajā jūrā    7
  Jūras koridori un kustības sadales shēmas teritoriālajā jūrā    9
  Kriminālā jurisdikcija uz ārvalstu kuģa    11
  Kriminālā jurisdikcija teritoriālajos ūdeņos    13
  Nobeigums    22
Darba fragmentsAizvērt

Filozofiskais pamats jūras tiesību vēsturiskajai attīstībai ir kompromisa meklēšana starp divām starptautisko jūras tiesību doktrīnām, kas pazīstamas pēc to latīniskajiem nosaukumiem - mare clausum un mare liberum. Mare clausum doktrīna atspoguļo to valstu intereses, kas vēlas pakļaut savai jurisdikcijai pēc iespējas lielāku jūras daļu.1 Savukārt doktrīna mare liberum aizstāv tās valstis, kuras uzskata par nepieciešamu saglabāt kuģošanas brīvību pasaules jūrās pēc iespējas plašākā apjomā. Daudzu valstu teritorijas sastāv no sauszemes un ūdens platības. Ūdens teritorija sastāv no iekšējiem ūdeņiem un teritoriālajiem ūdeņiem . Šajā referātā tiks pievērsta uzmanība tikai teritoriālajiem ūdeņiem. Teritoriālā jūra izveidojās, valstīm paplašinot tai pieguļošos ūdeņus, izplatot savu jurisdikciju ar mērķi nodrošināt valsts drošību, to var attiecināt arī uz kriminālo jurisdikciju. Pirmo reizi starptautiskā līmenī par teritoriālās jūras platumu un jurisdikciju tika spriests jau 1930. gadā Hāgas konferencē.
1958.gada Ženēvas konvencijā ‘’Par teritoriālo jūru un pieguļošo zonu’ pirmo reizi tika noteikts teritoriālās jūras tiesiskais režīms konvencionālā līmenī. 1982.gada ANO Jūras tiesību konvencijā tika noteikts teritoriālās jūras platums - tas ir divpadsmit jūras jūdzes2.
Svarīgi ir noteikt precīzu teritoriālo ūdeņu platumu, jo tik tālu izplatās arī piekrastes valsts jurisdikcija. 1958.gada konvencijā ‘’Par teritoriālo jūru un pieguļošo zonu” ir noteikts, ka piekrastes valsts jurisdikcija izplatās uz teritoriālajiem ūdeņiem un arī, piemēram, 1994.gada 27.oktobra likumā ‘’Par LR valsts robežu’’ 4.pantā ir noteikts, cik plati ir teritoriālie ūdeņi. Saskaņā ar doto likumu Latvijas Republikas jurisdikcija izplatās 12 jūras jūdžu platumā, skaitot no maksimālās bēguma līnijas gar Latvijas krastu.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties