Viens no personības vērtēšanas kritērijiem sabiedrībā ir valoda. Tajā spilgti izpaužas cilvēka pārdzīvojumi un prāta spējas. Pēc tā, kā cilvēks runā, var spriest par viņa izglītības un audzinātības līmeni, kultūrvērtību izpratni un apguvi. Dzīve rāda, ka panākumus mūsdienās gūst tie cilvēki, kuri ne tikai ir uzkrājuši zināšanas kādā noteiktā jomā, bet spēj arī sevi veiksmīgi realizēt saziņā. Pēc tā, cik adekvāti cilvēki prot sazināties, paust savas idejas, apmainīties domām, “pasniegt” sevi, pārliecināt un ietekmēt, strādāt kopā ar citiem, dot padomus un vērtējumus, risināt domstarpības, var noteikt viņu saskarsmes kvalitāti (Kramiņš, 2016).
Šis temats tika izvēlēts sakarā ar to aktualitātes nozīmīgumu mūsdienās, īpaši referāta autores topošas profesijas pārstāvjiem. Runas dāvanas ir viens no nozīmīgākajiem cilvēka talantiem. Tās palīdz saskarsmē ar citiem cilvēkiem, ļoti noder, veidojot karjeru, pārstāvot dažādus projektus, reklamējot izgatavotu produktu, aizstāvot viedokli diskusijās.
Šī referāta mērķis ir izpētīt teorētiskos pamatus runas mākslā un saskarsmē, saprast to svarīgumu un rosināt retorikas pamatzināšanu apguvi un runas prasmju attīstību kā vidusskolēniem un viņu skolotājiem, tā arī studentiem, augstskolu lektoriem, žurnālistiem, diktoriem, aktieriem, dziedātājiem un citu profesiju pārstāvjiem, realizējot savas sociālās lomas sabiedrībā.…