Katru cilvēku interesē izzināt, no kāda “materiāla” esam darināti; kas mēs patiesībā esam; kāpēc mēs reaģējam tieši tā un ne citādi; kuras ir mūsu stiprās puses un kā tās izcelt; kur ir mūsu trūkumi un kā tos novērst. Būtībā, atklājot savu temperamenta tipu, ir iespējams rast atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Taču nedrīkst aizmirst, ka katrs cilvēks ir neatkārtojams savā būtībā.
Mēs katrs piedzimstam ar savu temperamentu un rakstura īpašībām. Personību tāpat veido tautība, dzīves apstākļi, apkārtējā vide, inteliģences līmenis, vecāku ietekme, savukārt, tas kodols, kas veido raksturu, nemainās.
Temperaments ir būtisks faktors, kas nosaka personas uzvedību konkrētā situācijā. Katram cilvēkam jāņem vērā citu cilvēku temperamenta īpatnības, lai varētu ar viņiem kopā strādāt un sazināties. Tas nepieciešams efektīvai sadarbībai, konfliktsituāciju samazināšanai vai to veiksmīgai atrisināšanai, kā arī, lai izvairītos no stresa. Zināšanas par temperamentu noder kā ikdienas saziņā, tā arī darba attiecībās.
Prasme pazīt cilvēkus lieti noder juridiskajā sfērā. Vērtējot cilvēka rīcību, ir iespējams noteikt viņa temperamentu, savukārt tas nozīmē, ka ir iespējams atklāt vēl nezināmas otra cilvēka personības šķautnes. Komunicējot ar cilvēkiem, ir pat nepieciešamas iemaņas, kas palīdz pielāgoties un izprast otru, savukārt tas ir vieglāk paveicams, ja ir izveidojies priekšstats par temperamenta psiholoģiskajiem tipiem. Piemēram, konfliktsituācijās ar sevī noslēgtu, klusu cilvēku vajag absolūti citu pieeju nekā analoģiskā situācijā, kurā ir iesaistīts sabiedrisks, runātīgs, par sevi pašpārliecināts, ātri sadusmojams cilvēks. …