Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:571578
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pirmais priekšstats par cilvēka temperamentu radies jau ļoti sen-apmēram 2,5 tūkstošus gadu atpakaļ. Sengrieķu ārsts un filosofs Hipokrāts iedalīja cilvēkus četros tipos, atkarībā no viņu uzvedības un izturēšanās veida. Pastāv četri temperamentu tipi: holēriķis, sangvīniķis, melanholiķis un flegmātiķis. Hipokrāts domāja, ka atšķirības cilvēkos saistītas ar dažādu šķidrumu attiecībās organismā. Viņš uzskatīja, ka cilvēka organismā ir četru veidu šķidrumi: žults, melnā žults, limfa un asinis. Hipokrāts uzskatīja, ka tas šķidrums, kurš organismā dominē vairāk nosaka cilvēka temperamenta tipu, viņa veselību un atšķirības uzvedībā. Attiecīgi, holēriķim organismā pārsvarā ir žults, melanholiķim-melnā žults, sangvīniķim- asinis, bet flegmātiķim limfa.
Temperaments ir cilvēka individuāli psiholoģiskās īpatnības, kuras nosaka cilvēka darbības dinamiku, viņa uzvedības veidu un ir atkarīgs no centrālās nervu sistēmas īpašībām.
Cilvēka temperaments ir iedzimts un dzīves laikā tas nekad nemainās. Katrs no mums piedzimst ar kādu noteiktu temperamenta tipu un savu mūžu nodzīvo ar to temperamenta tipu, ar ko ir piedzimis. Nevar būt tā, ka cilvēks piedzimst kā melanholiķis, bet pēc tam kļūst par holēriķi un tml. Temperaments nosaka cilvēka dzīves darbības dinamiku-tempu, ritmu un intensitāti. Cilvēki atšķiras pēc sava darbības tempa, vieni ir gausāki, lēnīgāki, citi-straujāki. Katram cilvēkam ir savs individuālais ritms, kurš nosaka kā mainās aktivitātes un pasivitātes periodi; tos brīžus kad mēs jūtamies ļoti enerģiski un brīžus kad jūtamies saguruši. Intensitāte rāda cik ilgi cilvēks spēj izturēt kādu slodzi, daži nogurst ātrāk, citi ir izturīgāki un spēj veltīt vairāk pūļu un enerģijas kādam darbam. Var teikt, ka temperaments nosaka nevis to ko cilvēks dara, bet gan kā viņš to dara.
Ir svarīgi saprast, kāds ir cilvēka temperamenta tips ar kuru mums jāveido attiecības. Vieglāk ir saprasties cilvēkiem, kuriem ir kādas kopīgas īpašības, kas nav kopīgs temperamenta tips, bet piemīt vienam vai otram temperamentam. Ja cilvēkiem nav nevienas kopīgas īpašības, tad saprasties ir praktiski neiespējami.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1158745
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties