Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:574965
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.02.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 9 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

To personības individuālo īpatnību vidū, kas spilgti raksturo cilvēka uzvedību, viņa darbību un saskarsmi ar citiem cilvēkiem, īpaša vieta ir temperamentam. Psiholoģijā personības dinamisko (ātruma) īpašību raksturošanai lieto jēdzienu “temperaments” (lat. temperamentum – attiecīgo daļu summa, atbilstība). Temperaments ir katrai personībai piemītošo savdabīgo, noturīgo psihisko īpatnību kopums, kuras nosaka psihisko un fizisko procesu un stāvokļu norises intensitāti, ātrumu, tempu un ritmu. Temperaments ir svarīga personības īpatnība, kas ietekmē cilvēku savstarpējās attiecības un psiholoģisko saderību, veicot kādu darbību. [2;171]

Par temperamentu jau sen agrāk runāja sengrieķu ārsts Hipokrāts (460 – 377.g.p.m.ē.). Viņš uzskatīja, ka atšķirības cilvēkos ir izskaidrojamas ar dažādu šķidrumu attiecībām ķermenī. Pēc viņa domām cilvēka organismā ir četru veidu šķidrumi: asinis, divejādā žults – dzeltenā un melnā, kā arī gļotas, jeb limfa. Hipokrāts uzskatīja, ka atkarībā no tā vai cita šķidruma pārsvara organismā, cilvēkam piemīt atbilstošais temperaments: optimistiski, dzīvespriecīgi (sangvinistiskais) ir tie, kuriem ir organismā vairāk asiņu; skumīgi un nomākti (melanholiķi) ir ļaudis, kuriem ņem virsroku melnā žults; uzbudināti un viegli aizkaitināmi (holeriķi) ir tie, kuriem piemīt pārāk daudz dzeltenās žults; un visbeidzot, apātiski un vienaldzīgi (flegmatiķi) ir tie cilvēki, kuriem vairāk nekā citiem ir organismā gļotas. [3]…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1158202
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties