Šo darbu es izvēlējos rakstīt, par trigonometrijā un dabā izmantotiem uzdevumiem. Ir ļoti daudz dažādu uzdevumu, par dažādām sadzīviskām lietām. Kā, piemēram, par mājām, traukiem, lidmašīnām, ūdeņiem, bedrēm, skārdām, smiltīm, ķieģeļiem, traukiem u.t.t. Viss, kas ir ap mums ir iesaistīts uzdevumos. Daudzi domā, ka dzīvē viņiem nekur nenoderēs trigonometrija un, kur nu vēl uzdevumu pildīšana. Es ar domājām tieši tāpat līdz izvēlējos rakstīt šo zinātniski pētniecisko darbu par “Tematiskajiem uzdevumiem dabā.” Šajā darbā būs dažādi uzdevumi par dažādā sadzīviskām lietām un, kā arī 10 uzdevumiem būs atrisinājumi, lai parādītu kā ir pielietojami šie uzdevumi. Un cik vienkārši var atrisināt uzdevumus par dažādiem sadzīviskām lietām, izmantojot formulas.
1.Paskaidrot kā var aprēķināt celtnes augstumu x, ja zināmi lenķi alfa un beta ,un attālums a.
2.Pagraba velvei ir puscilindra veids. Tā ir 6 cm gara, un tās diametrs 5,8 m. Aprēķināt pagraba pilnas virsmas laukumu.
3.Cilindriska tvaika katla diametrs ir 0,7m, katla garums 3,8m. Cik liels ir tvaika spiediens uz katla pilnas virsmas laukumu, ja spiediens uz 0,0001 m2 ir 1 W ?
4.Cilindrisks dūmenis ar 65 cm diametru ir 18 cm augsts. Cik kvadrātmetru skārda vajadzīgs dūmeņa izgatavošanai, ja kniedējamam nepieciešams 10 % visa izlietotā skārda?
5.Atēlota lauku mājas mērogs 1: 1000. Noteikt zemes garumu un platumu.
6.Zemspiediena tvaika apkurē siltuma daudzums, ko dod 1 m2 sildvirsmas ir 550 siltuma vienību 1 stundā. Cik metru gara caurule ar 34 mm lielu diametru jānovieto telpā, kuras apsildīšanai pēc aprēķina vajadzīgas 4500 siltuma vienības 1 h?
7. Konusa buru audekla telts augstums ir 3,5 m un pamata diametrs ir 4 m. Cik kvadrātmetru audekla izlieto?
…