Ekonomika sniedz ko tādu, ko nespēj citi mācību priekšmeti un savā atšķirīgā veidā attīsta skolēnu domāšanu. Statistika liecina, ka visās postkomunistiskajās valstīs sociālās zinības, kuru sastāvā ietilpst arī ekonomikas pamati, ir ļoti populāras. To pašu var sacīt arī par mūsu valsti. Dzīves realitāte liek apzināties šā priekšmeta svarīgumu citu priekšmetu saimē.
Pēdējo gadu laikā pedagogi ir gājuši garu ceļu, lai atrastu un izkoptu mūsu apstākļiem vispiemērotākās mācību metodes. Lai atrastu šīs labākās mācību metodes ir jāatbild uz diviem jautājumiem – ko mācīt un kā mācīt?
Vai pedagoga uzdevums ir tikai asināt skolēna prātu un celt viņa intelektu, dodot viņiem visas jaunākās atziņas no jaunākajiem zinātnes sasniegumiem, kuri daļēji tiek pārstāvēti dažos mācību priekšmetos. Dzīves prakse un pieredze rāda, ka ne jau tie skolēni, daudzos gadījumos, kas ir mācījušies ar labiem panākumiem skolā, ir tie kas sasniedz kaut ko dzīvē un tiek pie atzīstamiem panākumiem.
Skolotāja morāls pienākums ir sagatavot katru skolēnu dzīves straujajiem mainīgajiem apstākļiem.
Pētījumā tiek izmantotas L. Žukova, V. Zelmeņa, I. M. Rubanas atziņas un teorijas.
Pētījuma priekšmets: tēmas „Ražošana un mārketings” mācīšana
Pētījuma objekts: biznesa ekonomikas pamatu mācību priekšmets
Pētījuma mērķis: izpētīt un izanalizēt mācību tēmas „Ražošana un mārketings” mācīšana biznesa ekonomikas pamatu stundās.
Hipotēze: pareiza un efektīva tēmas „Ražošana un mārketings” mācīšana veicinās skolēnu prasmes un iemaņas attiecīgā mācību priekšmetā un veicinās to izmantošanu praktiskā dzīvē.…