Sabiedrība – no dabas nodalījusies materiālās pasaules daļa; vēsturiski mainīga cilvēku dzīvesdarbības forma. Sabiedrība ir dzīvo sistēmu augsta attīstības pakāpe; ta izpaužas sociālo organizāciju , institūciju, grupu funkcionēšanā un attīstībā, šķiru un citu sociālo pretrunu dinamikā ( 2 .268.).
Mūsdienu sabiedrības dzīvi var raksturot kā ļoti raibu , jo attīstītajās valstīs pastāv kapitālistiskā ražošana , līdz ar to , visus svarīgākos jautājumus nosaka tirgus.
Noteicošais ir privātīpašums, ekonomiska brīvība un konkurence.
Tomēr daudzus jautājumus nosaka arī valsts . Tā izdod likumus , nosaka nodokļus, cenšas aizsargāt brīvo tirgu, lai visi varētu tur brīvi konkurēt. Valsts nodrošina aizsardzību, kārtību, drošību , maksā par bērnu un jauniešu izglītošanos, nodrošina vecus cilvēkus, palīdz bezdarbniekiem . Šeit var runāt par jauktu ekonomiku ( 10.14.).
Mūsdienu sabiedrībā dzīvot kļūst arvien sarežģītāk , tāpēc svarīgi iegūt zināšanas par to , jau pamatskolā . Lai tās palīdzētu izprast mūsdienu sabiedrību un dotu iespēju integrēties tajā. Un liktu pamatus turpmākajai dzīvei .Tāpēc svarīga ne tikai izvēlēta tēma , bet arī mācīšanas metodika . Tās ir mācību metodes ar kurām saprotam zināšanu , prasmju un iemaņu tālāknodošanu un apgūšanu. Skolotājs izvēloties metodes, paņēmienus palīdz apgūt un nostiprināt skolēniem zināšanas .
Pētījuma objekts: stundas kā dzīvot mūsdienu sabiedrībā.
Pētījuma priekšmets: mūsdienu sabiedrība.
Pētījuma mērķis: noskaidrot mūsdienu sabiedrības būtību un izpētīt tās mācīšanas iespējas ekonomikas pamatu stundās pamatskolā.
Hipotēze: skolēni iegūstot zināšanas par mūsdienu sabiedrību mācās integrēties tajā , iepazīstas ar daudzām sakarībām, kas palīdz izprast jautājumu par jaukto ekonomiku.…