Aktuāla tēma mūsdienās ir Latvijas televīzija, tās uzlabošana un attīstīšana. Lai vislabāk izprastu to, kādēļ tas ir tik ļoti nepieciešams, ir jāpēta televīzijas attīstības vēsture.
Šī tēma ir aktuāla sabiedrībai, jo cilvēki Latvijā vēlas ko vairāk par pieejamajiem pieciem kanāliem. Lai uzzinātu, kas notiek pasaulē ar pieciem Latvijas kanāliem nepietiek un tomēr daudzi ārzemju kanāli piedāvā daudzas interesantas un izglītojošas pārraides, kuras šobrīd nav pieejamas daudziem Latvijas iedzīvotājiem. Patiesībā Latvijā televīzija ir attīstījusies ļoti lēni. 1954. gadā tika pārraidīta pirmā pārraide Latvijā pa pirmo un vienīgo tai laikā izveidoto televīzijas kanālu. Bet mūsdienās, 2008.gadā, televīzija nav tikusi diez cik tālāk savā attīstībā. 50 gadu laikā ir nākuši klāt vēl 4 kanāli. Protams, šī problēma varbūt īpaši neskar tos, kuri jau izmanto satelīttelevīziju, vai citus piedāvājumus, kuri sevī ietver vairāk nekā 5 Latvijas kanālus.
Šī tēma ir aktuāla autoram (jo sevišķi televīzijas digitalizācija), jo televīzija piedāvā ne tikai izklaidējošus raidījumus, bet arī jaunas zināšanas un ciešāku kontaktu ar citām valodām (piemēram, angļu valoda),kas ļauj arī attīstīt valodu prasmes.
Par cik darbs sevī iekļauj vēsturisku izpēti, teorijas sadaļā tiks apskatīts, kas ir vēstures pētniecība un ko tā dod.
Lai šo tēmu varētu apskatīt praktiski, tiks izmantota viena no kvalitatīvo pētījumu metodēm – sekundārā analīze, kas ir jau publicēto datu vākšana un analīze. Pētījumā tiks izmantoti šādi sekundārie dati: avīzes, laikraksti, informatīvās mājas lapas (resursi internetā), likumi, dokumenti.
Praktiskajā daļā tiks izpētīts, kā ir attīstījusies Latvijas televīzija un kādas ir tās nākotnes perspektīvas. …