Mūsdienu modernajā laikmetā mēs informāciju pārraidām neticami ātri un vienkārši, jo mums ir pieejami daudzi un dažādi saziņas līdzekļi, kā internets, mobilais telefons utt. Un galvenais, ka ziņas izplatās neticami ātri pa visu pasauli. Bet 18. gs nekā tāda nebija.
18. gs tikai sāka attīsties telegrāfs, kas paātrināja informācijas apmaiņu. Šī telegrāfa attīstība man šķita interesanta, un, tāpēc es nolēmu apskatīt drusku tuvāk telegrāfa attīstību Latvijā.
Kā zināms telegrāfija ir viens no senākajiem informācijas apmaiņas veidiem pasaulē, kas daudzviet pasaulē darbojas vēl šodien.
Mans mērķis bija iepazīties tuvāk ar telegrāfa attīstību Latvijā.
2. Telegrāfa līnijas Latvijā.
Sākumā, t.i., 18. gs no Bolderājas ostas ar ziņnešiem pārvadāja ziņojumus un vēstules uz Rīgu. Bet 1783. gadā Krievijā notika muitas reforma, un saskaņā ar jaunajiem likumiem visi kuģu dokumenti steidzami jānogādā Rīgā. Tāpēc starp Rīgu un Bolderāju izveidoja pasta līniju. Tā kā šī piegāde notika ilgi, tika izteikta doma ierīkot gaismas signāla (optisko telegrāfu) līniju starp Pēterbaznīcu un ģenerālkonsula fon Vērmaņa dzīvojamo namu. 1847. gadā ierīkoja tiešos telegrāfa sakarus starp Rīgu un Bolderāju, bet šī līnija bija ļoti lēna, jo sūtītās ziņas Rīgā pienāca vēlāk nekā kuģi. Tas neapmierināja tirgotājus. …