Tas ir aparāts, kas elektriskās svārstības pārvērš akustiskajās svārstībās.1
Zinātnieki ir centušies izdomāt kā pārraidīt cilvēka runu jau izsenis. Pats vārds telekomunikācija nozīmē – komunikācija no liela attāluma. Viena no vissvarīgākajām telekomunikācijas funkcijām ir informācijas nosūtīšana. Nevis sūtot cilvēkus pie idejām, bet gan sūtot idejas pie cilvēkiem.2
Mūsdienās šīs problēmas ir svešas, jo ar telefona palīdzību mēs varam sazināties ar citiem pat otrā pasaules malā. 21. gadsimta cilvēks droši vien nevarētu iedomāties savu dzīvi bez telefona…
Par telefona attīstības laikmetu varētu dēvēt 19. gadsimta beigas un 20. gadsimtu. Tas principā ir tehniskās, industriālās un komerciālās attīstības laiks. Šis periods bija zīmīgs arī Eiropas izveidē, gan teritoriālajā, gan ekonomiskajā, gan politiskajā ziņā. 19. gadsimta beigās un 20. gadsimtā notika valstu pārdalīšanās, apvienošanās, risinājās nozīmīgi militārie konflikti (it īpaši 20.gs. – Pirmais Pasaules karš un otrais Pasaules karš). Taču viens no daudzo starpvalstu konfliktu iemesliem bija tieši globalizācija, ko lielā mērā radīja tehniskie sasniegumi. Citi šī laika perioda nozīmīgākie izgudrojumi bija elektrība, fotoaparāts, iekšdedzes dzinējs, radio, kino, televīzija un citas mūsdienās tik pierastas un neatņemamas lietas. …