TCP/IP ir standarta interneta pārraides kontroles protokols, kas ļauj sūtīt datus, izmantojot fiksēto vai mobilo tīklu. IP pakešdatu tīklos, TCP protokols tiek plaši lietots vairākās programmās. Tas var izveidot savienojumu starp klientu un serveri un nodrošināt drošu datu pārraidi šī savienojuma ietvaros.
TCP/IP protokola ieviešana
70.tajos gados ARPA's tīkli turpināja augt. Tā decentralizētā uzbūve padarīja tā paplašināšanos relatīvi vieglu - individuālajiem datoriem vajadzēja tikai mācēt 'runāt' pareizo jaunā, 'anarhistiskā' tīkla protokolu (pakešu pārsūtīšanas mehānisma) valodā. Viss pārējais - veids, kādā tas notiek, saturs, un pat īpašuma tiesības, vispār netika noteiktas vai kontrolētas.
Sākotnēji ARPA's tīkla komunikāciju standarts bija NCP (Network Control Protocol), taču attīstoties sarežģītākām tehnoloģijām un jaudīgākiem savienojumiem, tika ieviests jauns protokols, TCP/IP (Transmission Control Protocol), kas ir arī šodienas interneta tehniskās izveides pamatā.
TCP jeb pārsūtīšanas kontroles protokols konvertē izsūtīto ziņu par datu paketēm izsūtīšanas vietā, un 'savāc' tās kopā atkal saņemšanas vietā. IP jeb interneta protokols nodrošina pakešu nogādāšanu adresātiem, sekojot līdzi datu pakešu ceļam starp daudzajiem interneta savienojuma punktiem vai pat starp dažādiem tīkliem un citiem to standartiem. Katram datoram ir sava noteikta IP adrese, unikāla, vienīgā tīklā. Sākotnēji, 1977. gadā, TCP/IP tika izmantots galvenokārt, lai savienotu citus datortīklus ar ARPANET. Pats ARPANET tīkls tika diezgan stingri kontrolēts, vismaz līdz 1983. gadam, kad tā militārais segments tika atdalīts un izveidots MILNET.
80.tajos gados TCP/IP jau savienoja visus šos tīklus savā starpā. …