Ir skaidrs, ka masu mediji ietekmē cilvēku prātus. Un reklāmas ietekmē cilvēku prātus. Izvēloties, kādu limonādi pirkt, bieži ņemam Coca Cola. Un ne jau tāpēc, ka tā ir veselīgāka vai labāka par citām limonādēm, bet gan tāpēc, ka labi, kvalitatīvi un bieži reklamēta. Pirkt un dzert Coca Cola ir forši, stilīgi. Bet ko tad, ja uz spēles likti ir cilvēku likteņi, veselas tautas – latviešu tautas - labklājība un nākotne? Politiskajās reklāmās izlietojamā naudas līdzekļu summa 9. Saeimas vēlēšanās bija stingri limitēta, bet Tautas partija to rupji ignorēja, vēl vairāk, izmantojot masu mediju spēku, sagrāba varu un valda vairākus gadus no vietas, uzkarsējot Latvijas ekonomiku un tad strauji ļaujot tai atdzist.
Savā darbā analizēšu, kādi ir tie veiksmīgi izmantotie naratīvi, kurus šī partija izmantoja, uzrunājot tautu, kuri tik ļoti spēj ietekmēt cilvēku prātus? Kā empīrisko bāzi ņemšu pieejamos Latvijas interneta portālus.
Tautas partijas 9. Saeimas vēlēšanu pozitīvisma kampaņas galvenais nosaukums bija „Jums ir tiesības zināt šo viedokli”. Tādā veidā šīs partijas pārstāvji it kā lika pievērst uzmanību tam, ka kāds it kā nevēlas, aizliedz tautai uzzināt, cik šī partija daudz laba tautai darījusi. Un jau reklāmas nosaukumā partija it kā dara labu tautai, ļaujot tai uzzināt to, it kā „kāds” rūpīgi slēpj, tādējādi tautu ieintriģējot un ieinteresējot, kaut gan runa iet par pašu izdomātu, rūpīgi nostrādātu viedokli. …