Patlaban mēs dzīvojam neatkarīgā Latvijas valstī, kurai nesen tika atzīmēta 80.gadadiena. Mēs dzīvojam un baudām neatkarību, taču bieži gadās tā, ka mēs praktiski nezinām, kā tas viss nācis, cik garš un grūts ceļš ir bijis jānoiet, lai varētu dzīvot šādā Latvijā.
Daudzi no mums labi atceras “trešās atmodas “ laiku, kad latviešu tauta spēja izcīnīt brīvību no padomju komunistu jūga un atjaunot Latvijas Republiku, taču daudzi jau ir paspējuši to piemirst, lai arī no šī brīža ir pagājuši tikai nepilni vienpadsmit gadi. Krietni ilgāks laiks ir pagājis no tā brīža, kad mūsu tautai pirmo reizi radās sava valsts. Šīs dienas paaudze maz zina par pirmās brīvvalsts tapšanu un tās tālāku attīstību. Arī man personīgi trūkst pilnīga priekšstata par šo mūsu tautai tik nozīmīgo laiku ,un tieši tādēļ es izvēlējos rakstīt kontroldarbu par šo tematu.
Tā kā šis darbs tiek rakstīts Latvijas tiesību vēstures kursa ietvaros, lielāku nozīmi es pievērsīšu tā laika likumdošanas aktiem Latvijā,Tautas Padomes nodibināšanai un tās lomai LR izveidošanā, vienlaikus arī raksturojot vēsturiskos un politiskos procesus mūsu valstī.
Kā zināms, tad latvieši pie Baltijas jūras dzīvo jau sen. Lai gan mūsu tauta ir patstāvīga un bagātīgām tradīcijām apveltīta, jau sākot no 11.gadsimta latviešu tauta vienmēr bijusi kādas citas varas iekārota. Protams, par galveno iemeslu tam var uzskatīt izdevīgo ģeogrāfisko novietojumu . Latviešu tautu gadsimtiem ilgi verdzinājuši vācieši, poļi, zviedri un krievi, neļaudami tai brīvi dzīvot savā zemē. Jāsaka, ka nekādu īpašu ievērības cienīgu atbrīvošanos no apspiedējiem šajā laikā latvieši nav panākuši. Tas ir tādēļ, ka vienkārši nav bijis iespējams cīnīties pret pārspēku un nav bijuši labvēlīgi apstākļi. …