Mana pētījuma tēma ir Taizemes jeb taizemiešu kultūra. Pirms sāku pētīt šo kultūru man Taizeme asociējās ar dīvainu apģērbu, ēdieniem un tūrismu. Neko īpašu un konkrētu par šo kultūru nezināju, biju mācījusies ģeogrāfijas stundās par Taizemi, tomēr no pamatskolas laikiem vairs neko daudz neatceros. Dažreiz ir dzirdēts izskanam Taizemes vārds masu medijos – televīzijā un kino, bet nekas īpašs, kas paliktu atmiņā. Tāpēc man bija interesanti papētīt šo kultūru daudz dziļāk. Taču pirms sāku pētīt šo kultūru ir jānoskaidro tas, kas tad īsti ir kultūra.
Tā piemēram, Latvijas mazā enciklopēdija, šo jēdzienu skaidro šādi: kultūra no latīņu vārda cultura tulkojuma nozīmē kopšana un izglītība, ka kultūra ir materiālo un garīgo vērtību kopums, ko radījusi cilvēce savā attīstības gaitā. Kultūra mainās līdz ar sabiedrības attīstību. Savukārt, Svešvārdu vārdnīca saka, ka kultūra ir sociāli nodoto uzvedības paraugu, prasmju, ticējumu, institūtu un citu noteiktai sabiedrībai raksturīgu cilvēka darbības un domāšanas produktu kopums. Bet vēl trešā – latviešu valodas vārdnīca – apgalvo, ka kultūra ir tautas radīto vērtību kopums, gara izglītība. Pēc šīm dažādajām definīcijām redzams, ka kultūrai nav noteiktas, konkrētas definīcijas, to ir daudz. Tāpēc es uzskatu, ka kultūra ir tās tradīcijas, paradumi, paražas un pārējas lietas, ko pieņem un akceptē visa tauta kopumā, nevis noteikta daļa.
Kultūra ir tā vērtība, kas raksturo visas tautas uzvedību kopumā un tiek attiecināta uz visiem, nevis uz konkrētu indivīdu.…