Vārds prezentācija cēlies no publiskās runas un kļuvis par visaptverošu jēdzineu Mūsdienās jebkuram menedžerim jāpārzina prezentācijas mākslu- jāspēj efektīvi uzstāties publikas priekšā- klientiem, pircējiem, darba kolēģiem, semināros un konferencēs. Prezentācijas prasmi mēs pilietojam bieži ikdienas situācijās- prezentējot sevi, savu viedokli un ideju., tādēļ tā ir tik svarīga.
Mērķa noskaidrošana
Pirms sākta prezentācijas gatavošna svarīgi ir noskaidrot prezentācijas mērķi, tādēļ jāuzdod sev jautājums: „Kāpēc es vispār gatavojos prezentēt?”. Tas ir svarīgi, jo tas, kurš zina savu mērķi, var izvēlēties pareizos argumentus un prezentācijas struktūru. Pretējā gadījumā var rasties daudz sadrumstalotības tekstā, kas nesader kopā, un klausītājiem nebūs priekšstata par to, ko jūs sakāt. Vēl svarīgi ir zināt kādai auditorijai jūs sniegsiet savu prezentāciju. Šīs prezentācijas mērķis ir informēt par savrīgāko prezentācijās un prezentēšanā.
Ir vadītāja mērķi un auditorijas mērķi.Vadītāja mērķim jābut – lai auditorijai būtu interesanti, tā uzzinātu un iegūtu ko jaunu.Nedrīkst izvirzīt mērķi- cik daudz es nopelnīšu vai gūt klausītāju vētrainus aplausus un skaudību, vai kādi būs mani panākumi pie priekšnieka.
Jūsu mērķim jābūt:
pārliecināt citus par savām idejām,
sniegt zināšanas,
piedāvāt dažādus risinājuma vai rīcības modeļus,
ieinteresēt par jauno produktu,
censties iegūt sapratni par nepatīkamiem lēmumiem.
Lai izvairītos no nepareiza mērķa vajag pietiekami izpētīt pasākuma mērķus un pamatnostādnes.Lai nepazaudētu runas mērķi noteikti vajag uzrakstīt savu runājamo tekstu, kuru pēc tam noteikti pārbauda un izlabo kļūdas.…