Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:714752
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.11.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Horizonts, kas parādās pēc Dieva nāves ir mūžīgās atgriešanās karuselis, un Nīčem šis ir vēstures pēdējais pamats; viss griežas bezjēdzības individuālisma spirālē. „Mūžīgā Atgriešanās” destilē nevēsturisko un supravēsturisko viena idejā: domā, ka katrs mirklis, arī šis konkrētais mirklis, tiks atkārtots mūžīgi. Lielākajai daļai cilvēku mūžīgā atgriešanās tāpat kā supravēsture ir nepieņemama doma. Supravēsturisks cilvēks nav spējīgs nekam piekrist: bet tieši otrādi: pagātne un nākotne ir viens, tās savā dažādībā ir identiskas visā, kas ir tipisks, kā mūžīgie veidu visuresamība - nekustīga vērtību struktūra, kas nevar tikt mainīta, nozīme vienmēr ir tā pati.

4. Kreatīvā ideja, kā šos teorētiķus attiecināt uz Latvijas historiogrāfiju
Ja vēsturnieks, tā zinātniskajā izpratnē, tāpat kā Šopenhauers uzskatīs, ka vēsture neatbilst zinātnes kritērijiem un tā nepretendē uz zinātnes nosaukumu, vai viņš spēs vēsturei pieiet ar zinātnisku, nevis subjektīvu interesi? Vai sekojot Nīčes idejai, ka vēsturē vieni un tie paši notikumi atkārtojas nepārtraukti, mainās tikai vārdi un datumi, ir jēga turpināt veidot Latvijas historiogrāfiju? Vadoties pēc Kirkegora kritikas, ka vēsturnieks nespēj pat pietuvoties vēsturiskajai patiesībai, vai rodas vēlēšanās to vispār mēģināt darīt? Nīčes, Šopenhauera un Kirkegora idejas nav lietderīgs pamats vēstures historiogrāfijas rakstīšanai un vēstures izpētei kopumā. Šīs idejas praktiski noliedz historiogrāfijas radīšanas lietderību un vispārējo jēgu.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1350240
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties