Ķemeru Nacionālajā parkā konstatētas 207 sūnu sugas‚ no tām 36 aknu sūnas un 171 lapu sūnas. 34 no ĶNP sastopamajām sūnu sugām ir īpaši aizsargājamas.
Analizējot īpaši aizsargājamo sūnu sugu biotopus‚ var izdalīt divas sūnu grupas – sūnas‚ kas sastopamas neskartos‚ liela vecuma‚ galvenokārt lapu koku mežos, un sūnas‚ kas aug kalcifilās augtenēs‚ visbiežāk kalcifilos zāļu purvos un uz mitriem dolomīta atsegumiem.
Četras sūnu sugas‚ kuras agrāk konstatētas ĶNP teritorijā, tiek uzskatītas par izzudušām Latvijā un ierindotas 0. kategorijā: Blinda samtīte Bryum blindii‚ dūkstu mēzija Meesia uliginosa‚ Ričardsona dumbrene Calliergon richardsonii un Leskerjē polija Pohlia lescurie.
Flotova stumbrsomenītes Harpanthus flotovianus viena no divām zināmajām sugas atradnēm Latvijā atrodas Ķemeru Nacionālajā parkā‚ bet staipekņu bārdlapei Barbilophozia lycopodioides – NP ir vienīgā zināmā atradne Latvijā.
Daudzas MK noteikumos Nr.396 “Par īpaši aizsargājamo sugu un ierobežoti izmantojamo īpaši aizsargājamo sugu sarakstu” minētās sūnu‚ ķērpju un sēņu sugas ir mežaudžu atslēgas biotopu (MAB) indikatorsugas. Respektīvi‚ to eksistencei nepieciešamas tādas bioloģiskās struktūras un apstākļi‚ kādus nodrošina mežaudžu atslēgas biotopi.…